Vyloučení, penalta, závěr utkání nás stál v Sokolově body

S o k o l o v / Z n o j m o - Rovnice, že v Sokolově neprohráváme už neplatí. V rámci 24. kola Fotbalové národní ligy jsme prohráli v Sokolově 1:3. Body však byly na dosah. Domácí sice po první půli vedli, ovšem v druhém dějství se nám povedlo zásluhou Davida Ledeckého srovnat a dokonce jsme pošilhávali po vedení. Vše ale zhatil závěr utkání. Nejprve byl po druhé žluté vyloučen Stáňa a takřka vzápětí zahrával Sokolov penaltu, kterou proměnil Kosak. Při naši hře vabank pak přidali domácí ještě jednu gólovou pojistku.

25.k. FNL, sobota 2.5.2015
FK Baník Sokolov - 1.SC Znojmo FK  3:1  (1:0)
Branky: 23. Hofmann, 83. Kosak (pen.), 90. Dvořák II. – 64. Ledecký
ŽK: 53. Stáňa, 79. Nepožitek
ČK: 80. Stáňa
Rozhodčí: Jiří Houdek - Ondřej Kožár, Petr Kotalík
FK Baník Sokolov: Belaň – Blažek, Vondráček, Hofmann, Dřížďal (c), Machek, Vrtělka, Kosak, Dvořák II. (90+3. Koubek), Urma (68. Vaněček), Šamánek (79. Kratochvíl)
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Hříbek, Dreksa, Svozil, Odehnal, Helísek (46. Stáňa), Žondra, Okleštěk, Pázler, Ledecký (74. Nepožitek), Lacko (c)
Počet diváků: 567

Než se diváci v Sokolově stačili rozkoukat, úvod utkání jim hned nabídl první šanci. Chopili se jí domácí, Vondráček však pálil pouze nad bránu. Na dlouhé minuty to bylo ale jediné nebezpečí pro jednu či druhou bránu, byť byli svěřenci trenéra Šmejkala aktivnější. Až ve 22. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce Žondra a brankář Belaň musel jeho pokud likvidovat na brankové čáře. Vzápětí se tak potvrdilo otřepané - Nedáš, dostaneš. I Sokolov měl k dispozici rohový kop, centr zamířil ke vzdálenější tyči a Stanislav Hofmann poslal ve 23. minutě svůj tým do vedení.

Kontrovat se snažil ihned Pázler, jeho střela se ale mezi tři tyče nevešla. Domácí mohli jít naopak ve 37. minutě ještě do příjemnějšího vedení. Proti střele Dvořáka se však vytáhl brankář Ilizi. Do kabin jsme tak šli s jedno gólovým mankem.

Západočeši vstoupili do druhého dějství s velkým elánem a Šamánek byl v 58. a 60. minutě blízko gólu, ani jednou se však naštěstí neradoval. Pak přišla naše chvíle. Po rychlém kontru zatáhl Pázler míč po levém křídle a jeho následnou vyraženou střelu dorazil do brány David Ledecký. v 64. minutě tak bylo srovnáno.

Následující minuty pak byly plné zajímavých momentů. V 72. minutě si Dvořák opět vylámal zuby na Ilizim, aby poté Pázler utekl obraně a prostřelil Belaně. Proti byl však pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd. V 76. minutě při šanci Lacka už bylo vše v pořádku, Belaň se ale vyznamenal výborným zákrokem.

Když už se zdálo, že vše bude směřovat k remíze, zasáhla do osudu utkání druhá žlutá, respektive červená karta pro Stáňu. Po ní se musel odebrat do sprch a zbytek zápasu jsme dohrávali v oslabení. Naneštěstí pak přišel ještě jeden černý moment. V 82. minutě byl v pokutovém území faulován Dřížďal a nařízenou penaltu proměnil Jan Kosak.

S vedením soupeře bylo v naši situaci velmi těžké něco dělat. Přesto jsme se nevzdali a vrhli všechny síly do útoku. Při riskantní hře však v 90. minutě pojistil tři body pro domácí Jakub Dvořák II.