Z Tábora poprvé v historii jedeme s výhrou a ukončujeme nemilou sérii!!

Z Tábora poprvé v historii jedeme s výhrou a ukončujeme nemilou sérii!! T á b o r - Z Táborska se nám nikdy nepovedlo přivézt výhru, takže i vzhledem k naší nemilé sérii 5 zápasů bez výhry se nám u fotbalové veřejnosti moc šancí nedávalo. Proti všem předpokladům ale naši borci postavili jediný (a rovněž historicky premiérový) gól Tomáše Pospíšila a z jihu Čech vezeme do našeho královského města 3 body!

23.kolo Fortuna NL, sobota 21.4.2018
FC Silon Táborsko - 1.SC Znojmo FK  0:1  (0:1)
Branky: 20. Pospíšil
ŽK: 31. M.Kučera, 76. Navrátil - 80. Helísek
Rozhodčí: Klíma Tomáš - Kožár Ondřej, Kubec Václav
Delegát: Zeman Libor, Adamec Radim
FC Silon Táborsko: Toma – Prošek, Souček (23. Dudl), Klusák, Navrátil (C) – M. Kučera, Nešický, Šandera (67. Valenta), Vandas, Mršić – Musiol (72. Linhart)
1.SC Znojmo FK: Veselý – Helísek (C), Malár, Machuča, Dujmovič – Javůrek, Pospíšil, Lacko, Ambrozek (90. Moravec) – Teplý, Vašíček (80. Pecháček)
Počet diváků: 723

Naši borci už hned v 1.minutě kopali roh a jakoby tak brzkou standardní situací chtěli naznačit, že nechtějí už nic jiného než tři body. Po 10 minutách jsme se nastěhovali na půlku domácích a nechtěli je pustit na naši polovinu. První velká šance zápasu byla na našich kopačkách! V 19.min. Honza Javůrek, který se vrátil po jednozápasovém karetním trestu do sestavy, pořádně protáhnul domácího gólmana Tomu střelou po zemi k tyči. Jenže už o minutu později už jsme se radovali! Po akci po pravé straně se nalevo dostal k míči nepokrytý Tomáš Pospíšil a svou první brankou v našem dresu rozradostnil všechny znojemské příznivce - 0:1! Vhod pak přišla následná přestávka na občerstvení, protože nejen v Táboře, ale v celém Česku dnes bylo neobvyklé teplo na tuto část ročního období. Domácí krátce nato poprvé střídali a pak se dočkali i oni své šance. Nešický v ní ale místo branky trefil svého spoluhráče Navrátila. Ještě blíže pak byli domácí vyrovnání ve 41.min., ale náš brankář Vlasta Veselý měl břevno postavené velmi dobře - Mršič se tak mezi střelce nezapsal. Naopak náš kanonýr Václav Vašíček mohl dát domácím branku do šatny, ale nepodařilo se mu ve velké šanci prostřelit Tomu.

Domácí se samozřejmě snažili o vyrovnání i ve 2.poločase. V 51.min. se nejlepší střelec Táborska a čtvrtý nejlepší v celé soutěži otáčel ve vápně, ale střelu napálil přímo do brankáře Vlasty Veselého a 11.branku v tomto ročníku FNL tak nepřidal. Zhruba čtvrt hodiny před koncem se mohl stát slavným i náš Honza Ambrozek, ale proti byl gólman Toma, který musel vytáhnout perfektní zákrok! A jelikož ani Mršič na domácí straně se v samém závěru do střelecké listiny nezapsal, vezeme z Tábora velmi cenné 3 body a přerušujeme výhrou sérii 5 duelů bez výhry!!

Doplňme, že v 90.minutě střídal Milan Moravec, který si tak zaznamenal první chvíle v našem dresu ve FNL! Gratulujeme!