Znojmo oplatilo Myjavě porážku z letní přípravy

Znojmo oplatilo Myjavě porážku z letní přípravy Z n o j m o - V letní přípravě na právě probíhající sezónu zvítězila Myjava v červenci v domácím prostředí nad Znojmem 2:0. V době reprezentační přestávky byl čas na odvetu a Jihomoravané vrátili porážku slovenském prvoligovém celku se vším všudy. Na své půdě zvítězili díky gólům Josefa Hnaníčka a Marka Juriče 2:0 a zvedli si před dalšími ligovými koly tolik potřebné sebevědomí.

přípr. ve Znojmě, čtvrtek 5.9.2013
1.SC Znojmo FK - Spartak Myjava  2:0  (1:0)
Branky: 39. Hnaníček (pen.), 84. Jurić.
Rozhodčí: Černý – Nikolaj, Vařacha.
1.SC Znojmo FK: Drobisz – Sukup, Odehnal, Hnaníček, Mudra – Buchta, Zeba – Helísek, Tomeček, Okleštěk – Reljić.
Do 2. půle zasáhli: Hrubý (GK), Jurić, Simerský, Uchenna, Hříbek, Heinz.
Trenér: Leoš Kalvoda.
Spartak Myjava: Szekeli – Kosík, Pekár, Černáček, Kukol, Lukšík, Kuračka, Šulek, Ferenčík, Bruško, Siva.
Do 2. půle zasáhli: Jurica (GK), Onder, Vavák, Pelegríni, Duga, Marček, Daniel, Sládek.
Trenér: Vladislav Hudec.

Znojemští fotbalisté si mohli po delší době (pokud nepočítáme juniorku) vychutnat, jaké je to hrát opravdu na domácí půdě. K přípravnému utkání si pozvali Jihomoravané slovenskou Myjavu a od začátku utkání byli aktivnějším týmem. Soupeř se do útoku příliš nedral, v obraně hrál však velmi pozorně. Náš tým se sice dostal do některých dobrých náznaků, ty však končily buď už před šestnáctkou, nebo byly zlikvidovaný hostující obranou. Spartak si dokázal poradit i s několika nebezpečnými centry.

Znojmo se první velké šance dočkalo až v 38. minutě. Reljić udělal kličku před vápnem a vybídl ke skórování Helíska. Ten však se střelou váhal a pustil se do kličkované, kterou utnul až faul soupeře. K následné penaltě se postavil s kapitánskou páskou Josef Hnaníček a poslal míč neomylně k tyči, zatímco brankář šel na druhou stranu. Do kabin se tak odcházelo za příznivého stavu pro domácí tým.

Druhá půle měla nabídnout aktivitu Myjavy, ta si však dala s útočnými rejdy načas. Napokak, v 54. minutě se do velké šance dostal po rohovém kopu Buchta, který předskočil obránce a zakončoval hlavou. Vyznamenal se ovšem brankář Szekeli. V druhé půli došlo v obou kádrech k řadě změn, což trochu oslabovalo jinak solidní tempo. Silné chvíle slovenského soupeře přišly v rozmezí 73. a 76. minuty. Nejprve hlavičkoval po standardní situaci těsně vedle tyče Siva a o několik okamžiků později dobře kroutil míč na zadní tyč Daniel.

Na tyto šance navázal poté Spartak ještě v 82. minutě. Míč po standardní situaci propadl až k Onderovi, jehož střelu k tyči ale bravurně zlikvidoval brankář Hrubý. O pouhou minutu později se pak předvedl na druhé straně nigerijský mladík Uchenna, který si pohrál na levé straně s míče a jeho gólovou střelu na zadní tyč musel Jurica vytlačit konečky prstů na roh. Z toho už ale následně udeřilo. Míč se dostal na hlavu vysokého stopera Marka Juriće a ten naposled v utkání rozvlnil síť.