Znojmo přišlo o bod s Vlašimí v samotném závěru utkání

Znojmo přišlo o bod s Vlašimí v samotném závěru utkání V l a š i m / Z n o j m o - Velkou smůlu si vybrali znojemští fotbalisté proti lídrovi tabulky v dnešním utkání. O výhře domácích totiž rozhodla branka v poslední minutě nastavení. (foto: Milan Dudek)

7.k.2.liga, sobota 11.9.2010
FC Sellier & Bellot Vlašim - 1.SC Znojmo FK  2:1  (0:0)
Branky: 72. Petrů, 90+2. Nádeníček - 47. Yonov.
ŽK: Nádeníček - Zapalač, Látal, Hříbek.
Rozhodčí: Jílek - Kovařík, Moláček.
FC Sellier & Bellot Vlašim: Toma - Broschinský, Petrů, Krmpotič, Schuster - Vebr (K) (53. Janda), Kotyza, Süsser, Průcha (83. Boháč) - Bukač (64. Nádeníček), Strnad.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Yonov (K), Mička, Trnovec, Látal (90+1. Šichor), Sukup, Podzemský, Krhut (86. Minarech), Zapalač (82. Schneider), Hříbek, Lukáš.
Počet diváků: 1020

Jednoznačně měl vyznít výsledek tohoto utkání, Vlašim byla favoritem a nikdo moc nečekal něco jiného než pohodlné vítězství. Jenže papírové předpoklady shořely jedna dvě. Znojmo rozhodně nepůsobilo dojmem předem poraženého týmu a s lídrem druholigové tabulky hrálo vyrovnaný zápas.

V jedenácté minutě se k přímému kopu postavil náš kapitán Todor Yonov, a opět dokázal, že je to jeho oblíbená disciplína. Ke své smůle však stejně jako v minulém utkání s Hlučínem trefil spojnici domácí brány. Vlašim ihned kontrovala šancí svého nejlepšího střelce - Strnada. Vytáhl se však Hrubý a skóre tedy zůstalo nezměněno.

Další průběh poločasu však, co se týká velkých šancí, patřil Graffinu. Nejprve se dostal do šance Kotyza, ale míč si dal příliš od nohy a následně tak zakončoval jen do vybíhajícího Hrubého. O moc lépe nedopadl ani o chvíli později Bukač, který opět ztroskotal na našem gólmanovi. Minisérii neproměněných příležitostí pak v závěru poločasu uzavřel Strnad, který sice Hrubého překonal, ale míči stálo v cestě do sítě břevno.

Znojmu se ve druhé pětačtyřicetiminutovce povedlo Vlašim pořádně překvapit. Todor Yonov se po rohovém kopu dostal k dorážce a svojí třetí brankou v sezóně dostal Znojmo do vedení - 0:1. Vlašim gól pořádně zaskočil. Domácí se probudili až v 63. minutě, kdy Bukače vychytal opět skvělý Hrubý. Graffin potřeboval vstřelit branku a toho Znojmo využívalo k rychlým brejkům. Jeden z nich však neproměnil Zdeněk Látal, když jeho pokus jen těsně minul bránu. Pak si však vzali slovo znovu hosté, Kotyza mohl srovnat, ale ve vyložené šanci selhal, naopak Hrubý se vyznamenal. Po další situaci už však lovil znojemský brankář míč ze sítě. Schuster nacentroval do šestnáctky, kde si loptu našel Jiří Petrů a střelou k tyči vyrovnal - 1:1.

Vlašim se snažila ještě o vítěznou branku, ovšem moc se jí nedařilo. Neuspěl ani Průcha, ani Strnad. Domácím fanouškům naopak zatrnulo v 89. minutě, kdy rozvlnil síť Látal, ale nakonec byl pískán ofsajd. Když už všichni věřili v konečný výsledek 1:1, dostal se Bohumil Nádeníček za znojemskou obranu a střelou k tyči zařídil Vlašimi vydřené vítězství - 2:1. Běžela druhá minuta nastavení.

Fotbal tak zase jednou ukázal, jak dovede být krutý. Znojmo však ve Vlašimi podalo dobrý bojovný výkon a vyrovnaná partie s vedoucím týmem tabulky je příslibem do dalších zápasů.