U16 si spravila chuť po prohře s Karvinou, k výhře nad Hlučínem přispěly i dvě branky Romana Vespalce

U16 si spravila chuť po prohře s Karvinou, k výhře nad Hlučínem přispěly i dvě branky Romana Vespalce Z n o j m o - U16 měla v uplynulém týdnu nabitý program. V domácím prostředí odehrála hned dvě utkání. Ve středu sice podlehla Karviné 0:3, v sobotu si ale svěřenci trenéra Kotlána vše vynahradili výhrou 3:2 nad Hlučínem. Výraznou měrou k tomu přispěly i dvě branky teprve čtrnáctiletého obránce Romana Vespalce. Po čtyřech utkáních má náš tým na kontě dvě prohry a dvě vítězství.

3. (Čafka), sobota 20.8.2016
1.SC Znojmo FK - FC Hlučín  3:2  (1:1)
Branky: 25. a 44. Vespalec, 75. Mrňa - 11. Hommes, 63. Hanus
ŽK: 14. Neumann, 38. Pospíšil O., 50. Ošťádal, 60. Beno - 46. Schlischka
Rozhodčí: Válek - Vejtasa, Neužil
1.SC Znojmo FK: Nejedlý - Vespalec, Pospíšil O., Neumann, Beno - Kohoutek (67. Peřinka), Havliš (28. Tumurbaatar), Daniel, Pospíšil V. - Bauer (63. Mrňa), Ošťádal
FC Hlučín: Volný - Schlischka, Jaroň P., Psota (79. Šarközy), Jaroň M. - Hommes (65. Balavajder), Jaroš (51. Rončka), Šamara, Menšík - Hanus, Doležal (79. Ivánek)

Jiří Kotlán (Znojmo): S věčným rivalem ze severu se vždy taháme o výsledek a v tomto utkání to bylo stejné. Začátek utkání se nám nepovedl a po zdařilé akci hostů se v 11. minutě prosadil Hommes. Postupně jsme se začali rozjíždět a po faulu ve 25. minutě na Havliše jsme měli ze slibné vzdálenosti možnost zahrávat přímý volný kop. S tímto si precizně poradil Vespalec a bylo to 1:1. Druhý poločas naopak vyšel nám a opět Vespalec prokličkoval středem hřiště a přesně zakončil 2:1. Hosté to nevzdávali a po zaváhání naši obrany v 63. minutě se prosadil hostující Hanus 2:2. Hra byla nyní otevřená a pro rodiče líbivá. Každý tým chtěl vyhrát a nespokojil se s remízou. Štěstí se nakonec převážilo na naši stranu a o našem vítězství rozhodl v 75. minutě Mrňa dorážkou do prázdné brány na 3:2. Cenné vítězství i poctivá práce celého týmu se nám vyplatila. Nutno poděkovat i hráčům U15, kteří nám vypomohli a byli nepostradatelnou součástí vítězného týmu.