1. (Antonínův Důl), středa 24.8.2016
FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK  8:5  (0)
Branky: Raus 3, Křivánek, Smejkal, Dobrovolný, Maršík, vlastní - Štola 3, Železný, Surovec
Rozhodčí: Staněk
FC Vysočina Jihlava: Pech, Vácha - Vaníček, Kadlec, Farka, Zacha, Jonáš, Horák, Křivánek, Hotovec, Smejkal, Raus, Dobrovolný, Drápela, Maršík, Bíbr, Blažek
1.SC Znojmo FK: Vaněk, Švejkar - Košíček, Kozyuk, Valášek, Navrátil T., Surovec, Železný, Štola, Štancl, Šívr, Bakaj, Šuba, Navrátil M., Ryška

Jonatan Hána (Jihlava): Odehráli jsme dobrý první poločas utkání a vytvořili si šestibrankový náskok. Soupeře jsme nepustili do hry a drželi míč na svých kopačkách. V druhém dějství došlo u některých hráčů k sebeuspokojení a soupeř ze Znojma ucítil šanci a podařilo se mu zápas zdramatizovat. Vítězství je zasloužené, do dalších zápasů však musíme pracovat na produktivitě a stabilizaci výkonu.

František Havlík (Znojmo): Odhodlání našeho týmu zůstalo v kabině. Na hřišti existoval jenom jeden tým a to byli domácí. Naši kluci měli obrovské problémy s vysokým napadáním soupeře a jeho důrazem v osobních soubojích. Nedokázali jsme se kvalitní kombinací dostat ze soupeřova presinku, souboje 1x1 končily ve prospěch domácích hráčů. Po polovině zápasu byl stav 6:0, a to nás ještě několikrát podržel Vaňous. Naše hra byla bez odvahy, bez důrazu, absolutně jsme soupeře nedostupovali, někteří hráči se doslova báli hrát (Mikuláš, Matyáš, Vojta), ve hře samotné bylo plno alibistických přihrávek (standartku z půlky hřiště rozehráváme "malou domů"...), náš presink a tlak na protihráče byl doslova žalostný. První gól jsme po důrazném presinku (konečně) dali až v 52. minutě. Najednou kluci zjistili, že to jde. Posledních dvacet minut jsme dokázali soupeře důsledně dostupovat, získávali jsme tak míče v prostorech, ze kterých jsme šli okamžitě do zakončení. Při kvalitnějším řešení finální fáze jsme mohli zápas ještě notně zdramatizovat. Konečný výsledek je, ale spravedlivým obrazem celého utkání. Celkové hodnocení zápasu je negativní! Nejde o výsledek, ale o hru, kterou jsme 60 minut předváděli. Je to o hlavách hráčů. Absolutně souhlasím s kolegou Paulem, který to shrnul asi takto: fyzicky připraveni jsme, ale prohráli jsme si to v hlavách.