Před televizními kamerami se Escéčko rozešlo s Českými Budějovicemi smírně

Před televizními kamerami se Escéčko rozešlo s Českými Budějovicemi smírně Z n o j m o - V krásném nedělní odpoledni se v duelu Znojma s Českými Budějovicemi zrodil navlas stejný výsledek jako v minulé sezóně, tedy 1:1. Hosty poslal do vedení ve 13. minutě Wermke, na branku dokázal rychle reagovat přesným zásahem Růsek. Ve zbytku utkání už se skóre neměnilo. Domácí několikrát podržel skvělými zákroky Vlastimil Veselý. Znojmo po remíze zůstává na šestém místě tabulky, na vedoucí Opavu ztrácí čtyři body.

11.kolo FNL ČT sport, neděle 15.10.2017
1.SC Znojmo FK - SK Dynamo České Budějovice  1:1  (1:1)
Branky: 16. Růsek – 13. Wermke
ŽK: 27. Lacko, 32. Šamánek, 68. Štrombach – 29. Řezáč, 35. Javorek, 52. Wermke, 73. Pešek
ČK: 90+3. Pešek
Rozhodčí: Orel P. – Ratajová L., Kotalík P
1.SC Znojmo FK: Veselý – Svozil (46. Malár), Mezlík, Helísek, Cihlář (c), Machuča, Lacko, Štrombach (70. Hladík), Javůrek – Šamánek (78. Teplý), Růsek.
SK Dynamo České Budějovice: Staněk – Havel, P. Novák, Řezáč, Kladrubský – Čavoš, Wermke (85. Pouček), Pešek, Javorek – Táborský (c) (82. Benát), Mashike Sukisa (90+2. Kadula)
Počet diváků: 632

Zápas s Českými Budějovicemi nebyl pro trenéra Balcárka rozhodně jednoduchý. Postrádal jednoho z klíčových hráčů sestavy Mešaninova, který se v Třinci zranil a na podzim už do zápasu nezasáhne. V průběhu utkání navíc přišel o dalšího stopera Svozila. Tedy nic z čeho by byl znojemský lodivod potěšený. Domácí navíc od 13. prohrávali. Sukisa dostal možnost ke střele, kterou sice Veselý zneškodnil, ale nikým nehlídaný Roman Wermke měl už jednoduchou práci. Znojemští ale stihli rychle odpovědět. Antonín Růsek si přivezl z reprezentačního srazu skvělou formu a korunoval ji vyrovnávacím gólem. Lackovu krásnou asistenci dokázal zužitkovat v halfvolej přesně k tyči.

Jihomoravané mohli skóre i otočit. Šamánek však mířil ve 24. minutě pouze doprostřed brány. Šance poté vystřídala pasáž, kdy publikum vidělo čtyři žluté karty v řadě. Pak už přišly i možnosti. Hosté mohli v 37. minutě udeřit, ale Veselý byl pozorný a následně se pískal faul na Svozila. Tento zákrok však měl následky, znojemský stoper o přestávce musel odstoupit ze hry. V závěru se mohlo skóre měnit na obou stranách. Nejprve to mohl být Šamánek, v samém závěru pak vytáhl proti Peškovi fantastický zákrok Veselý. Ostatně domácí gólman držel svůj tým i ve druhém dějství.

Do druhé půle nahradil zraněného Svozila Malár a neměl to vůbec jednoduché, jelikož to pro něj byly zápasové minuty po delší době. Budějovice měly několik možností, které ale trestuhodně zahodily. V úvodu půle to byl Javorek, poté si Wermke vylámal zuby na Veselém. Trio šancí pak završil Táborský, kterého před prázdnou bránou vyrušil znojemský obránce. Znojmo mohlo kontrovat Štrombachem, jenž chtěl ze strany překvapit Staňka, míč však zamířil těsně vedle brány.

Ve zbývající části už tolik vzruchu před oběma bránami nebylo. Benát mířil z úhlu jen do Veselého, stav neposunulo ani několik znojemských centrů v závěru utkání.

Jiří Balcárek (Znojmo): Bod proti těžkému soupeři bereme. Museli jsme se vypořádat s absencí Mešaninova. První poločas byl docela slušný, měli jsme několik šancí, které jsme neproměnili. Přemýšleli jsme o posílení směrem dopředu, ale varianty se nám zúžily tím, že jsme museli nuceně střídat Jardu Svozila. Utkání dokulhával Cihlář, Lacko byl hodně pokopaný. Ve druhé půli se nám nedala upřít snaha, ale chyběla lehkost, fotbalovost.