Televizní probuzení. Ve Frýdku-Místku jsme si připsali přesvědčivou výhru

Televizní probuzení. Ve Frýdku-Místku jsme si připsali přesvědčivou výhru F r ý d e k - M í s t e k - V přímém přenosu České televize jsme dali zapomenout na předcházející nepovedené venkovní utkání a zachraňujícímu se Frýdku-Místku jsme nedali šanci. Do vedení nás v první půli po chybě brankář dostal Kuba Teplý, v druhém dějství přidali pojistky Dominik Urbančok a Michal Holub. A nemuselo zůstat u skóre 3:0, další naše šance ale zůstaly neproměněny.

28.k.FNL (ČT sport), neděle 14.5.2017
Městský FK Frýdek-Místek - 1.SC Znojmo FK  0:3  (0:1)
Branky: 32. Teplý, 50. Urbančok, 72. Holub
ŽK: 31. Literák, 68. Vyskočil
Rozhodčí: Ardeleanu – Mokrusch, Kožár
Městský FK Frýdek-Místek: Mihálek – Švrček, Literák (C), Berežný, Ilko – Slaninka (63. Nworah), Spasojević (46. Vyskočil), Šichor, Šumský (76. Termanowski) – Šafner, Ševčík.
1.SC Znojmo FK: Koukal – Helísek (C), Svozil (70. Mezlík), Motal, Chereda – Teplý, Njire (85. Nepožitek), Urbančok, Holub – Klíma (77. Javůrek), Šamánek
Počet diváků: 546

Do Frýdku jsme vyrazili bez vykartovaného kapitána Cihláře, kapitánské céčko tak převzal Helísek a připsal si už 104 start ve druhé lize v dresu Znojma. Do zápasu jsme vstoupili zcela jinak než ve Varnsdorfu a v Sokolově. Byli jsme to my, kdo se od začátku snažil udávat tempo utkání. K první velké šanci jsme se ale propracovali až v 19. minutě, kdy měl Klíma dostatek času, aby si ve vápně seřídil mířidla. Mihálek však jeho ostrou ránu vyrazil do bezpečí. Škoda byla také několika standardních situací, které jsme nedokázali ideálně zahrát.

Do vedení nám tak ve 32. minutě pomohla chyba brankáře Mihálka. Ten míč špatným vyboxováním vyrazil takřka před prázdnou bránu. Šamánek sice skákající míč netrefil dobře, ve skluzu však dopravil míč do sítě shodou okolností frýdecký odchovanec Kuba Teplý. Domácí po inkasování svoji aktivitu výrazněji zvedli. Ševčík hledal ve 32. minutě ostrým centrem před bránou Šumského, tomu ovšem chyběly centimetry. Přesto jsme mohli ještě jednou udeřit my. Njireho spanilá akce však skončila nešťastným uklouznutím ve vápně.

Do druhého dějství jsme vstoupili tou nejlepší možnou cestou. V 50. minutě jsme rozjeli rychlý brejk a Dominik Urbančok zakončoval zpoza vápna přesně k tyči. Lipina chtěla ihned reagovat, ale rohový kop a následná hlavička skončila blokem, který byl podstatný. Domácí chtěli hrozit ze standardek, ale nezahrávali je dobře, čehož jsme využívali k rychlým protiútokům. Jeden z nich zakončoval jen těsně vedle brány Holub.

Právě Michal Holub přidal v 72. minutě definitivní pojistku na naši výhru. A skóre mohlo dále narůstat. Klíma s Holubem se řítili sami dva na brankáře. Prvně jmenovaný však nastřelil tyč a následná dorážka Holuba byla ofsajdová. V závěru utkání pak běžel sám na Mihálka střídající Javůrek, míč se ale bohužel ukopl. Jedinou šanci domácích zneškodnil brankáře Koukal, který si teprve v sedmnácti letech připsal první čisté konto ve Fortuna národní lize a potvrdil dobrý výkon celého týmu.

Radim Kučera (Znojmo): Do utkání jsme vstoupili dobře, především v první půli jsme byli dominantní na míči. Hráli jsem venku dobrý fotbal. Je ale pravda, že ve finální fázi jsme se trochu trápili, můžu zmínit třeba šťastný úvodní gól Kuby Teplého. Možná za to může deka minulých zápasů, které se nám nepovedly. Druhý poločas už to z nás spadlo, hlavně po druhém gólu. Výsledek mohl být pro domácí daleko krutější.