Těsná výhra nad Hodonínem

Těsná výhra nad Hodonínem D u b ň a n y - Jen v první půli utkání s Hodonínem se naplňoval předpokládaný scénář. Nad třetiligovým soupeřem jsme totiž po brankách Urbančoka a Kuzmy vedli v Dubňanech, kam nás přijeli povzbudit naši i fanoušci, 2:0. Druhý poločas se ale odehrával převážně podle not Hodonína, který zaslouženě snížil a sahal i po vyrovnání. Dojem z naší výhry je tak poněkud rozpačitý.

příprava (Dubňany), sobota 20.1.2018
FK Hodonín - 1.SC Znojmo FK  1:2  (1:2)
Branky Znojma: 12. Urbančok, 38. Kuzma
1.SC Znojmo FK: Konvalina - Helísek, Avdić, Mezlík (46. Malár), Cihlář (46. Pospíšil) - Lacko (46. Machuča), Kuzma (c) - Teplý (46. Štrombach), Urbančok (46. Šamánek), Javůrek (46. Hladík) - Silný

Do utkání s Hodonínem šel tým po pátečním náročném tréninku, přesto čekal trenér Balcárek od svých svěřenců především v druhé půli daleko více. Byl to soupeř, který se jako první propracoval k nebezpečnější střele, Konvalina ale na pokus dobře viděl a neměl s ním výraznější problémy. Nás v ofenzivě trápila stará bolest z podzimní části. Dokázali jsme se propracovat do nadějných situací, ovšem centry do vápna z obou stran nenacházely adresáty a tudíž jsme se prakticky nedostávali k zakončení. Přesto jsme se ujali vedení. Ve 12. minutě se prosadil po individuální akci Dominik Urbančok.

Hodonínu se povedlo srovnat, krásná hlavička ze standardní situace však nemohla být uznána pro postavení mimo hru. Vyrovnání se tedy nekonalo, naopak, skóre se navýšilo. Silný sice zakončit nestihl, když se dostal do nevýhodného úhlu, před bránou však našel Kamila Kuzmu, který byl nekompromisní.

Pokud někdo čekal, že náskok ve druhém dějství navýšíme, mohl být zklamaný. Byl to totiž Hodonín, který měl blíže ke skórování. Hra se nám nedařila a soupeř postupně získával více sebevědomí. Po zásluze se tak v 75. minutě dočkal snížení. Nemuselo však zůstat jen u něj. Účastník MSFL měl dobré možnosti, aby vyrovnal.

Tu vůbec největší zlikvidoval v závěru zápasu Konvalina, když vychytal protivníka tváří v tvář. Dojem z druhých pětačtyřiceti minut mohl částečně napravit Hladík. Jeho střela z vápna šla ovšem nad bránu. Vítězství nad Hodonínem jsme tedy uhájili, chmury na tváři trenéra Balcárka však nezmizely.