Mládežnické kategorie mají za sebou další jarní kolo

Z n o j m o - Pro znojemskou mládež nebylo uplynulé víkendové kolo příliš slunečné. V celkové bilanci můžeme konstatovat dvě výhry, které si připsaly kategorie U14 a U13. U16 a U15 pak vydolovaly po bodu. Ostatní týmy bohužel vyšly naprázdno. Jarní část soutěží je ale teprve na začátku a bodů, o které lze bojovat, ještě hodně.

U19

18. kolo / 1.SK Prostějov - 1.SC Znojmo FK 2:0 (1:0)

1.SC Znojmo FK:Konvalina – Kolegar, Pokorný, Dobrovolný, Šálek (73. Kunst) - Slavík - Le Minh, Kolařík (59. Fukal), Janák (73. Borovec) - Bogner, Kirschner (69. Landšperský)

Utkání tabulkových sousedů bohužel skončil lépe pro domácí Prostějov, který se tak dostal před náš tým. Znojmo nenavázalo venku na dva předchozí domácí úspěchy, což je jistě škoda. Zvláště první poločas nebyl i dle slov trenéra Kafky povedený, což stálo jeho svěřence body. V tabulce je tak z toho šesté místo.

Trenér Znojma Róbert Kafka - Do utkání jsme vstoupili příliš pasivně a vystrašeně, jakoby nás dvě domácí vítězství ukolébala. Na absenci čtyř zraněných hráčů se vymlouvat nemůžeme. Za nepovedené představení v první půli jsme byli potrestáni gólem, ve druhém poločase byl sice už náš výkon lepší, soupeř ale z ojedinělého protiútoku rozhodl ve svůj prospěch

U17

22. kolo / FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK 8:0 (3:0)

1.SC Znojmo FK: Jaroš - Tofl, Hříbek, Dobrovolný, Macan - Tuza (56. Ondrovčák), Ondrák, Kříž J., Flachs - Fukal, Landšperský

Těžký oříšek čekal Znojmo v Jihlavě. Jihlava totiž ovládá tabulky, naopak náš tým ji uzavírá. Na výsledku se to také projevilo. Favorit neponechal nic náhodě a přesvědčivě zvítězil. Druhý poločas se odehrával jasně v jeho režii.

Trenér Znojma Miroslav Paul - Branky v první půli jsme dostali po individuálních chybách. Hráče jsem před zápase upozorňoval na velmi kvalitní hru domácích po stranách hřiště, moje pokyny však zůstaly zamčeny v kabině a Jihlava dala takřka všechny branky po kombinacích ze strany. Způsob jakým jsem přistoupili ke druhému poločasu je neakceptovatelný. Náš výkon byl doslova trapný

U16

22. kolo / FC Vysočina Jihlava - 1.SC Znojmo FK 0:0

1.SC Znojmo FK: Trmal - Svoboda, Švejda, Dufek, Tóth - Kulíšek (76. Jordán), Šmíd, Procházka, Švejkar - Fiala (78. Vávra), Bastl

Šestnáctka dokázala vybojovat v Jihlavě cenný bod, který vzešel z výborné kolektivní hry a dobré obranné práce. Náš tým dokonce sahal i po výhře, ale Jihlavu zachránil brankář Čermák. I přesto mohl být nedávný oslavenec trenér Steinhauser spokojený.

Trenér Znojma Miroslav Steinhauser -S předvedeným výkonem musím být spokojený. V první půli jsme hráli výborně, vycházeli jsme z dobře organizované obrany. Ve druhém poločase jsme dokonce mohli i po několika dobře rozehraných situacích vstřelit alespoň tři branky. S remízou jsem spokojený, ale myslím si, že dnes jsme měli i na vítězství.

U15

20. kolo / 1.SC Znojmo FK - FC Slovan Havlíčkův Brod 0:0

1.SC Znojmo FK: Koukal - Rehberger, Kormoš, Novotný, Škarka (53. Křivánek) - Čech, Burda, Moravec, Adámek (53. Valenta) - Švarc, Bořil

Brankový půst starších mládežnických kategorií potkal i patnáctku, která se rozešla bez branek s Havlíčkovým Brodem a na jaře tak sbírá remízy. V tabulce je Znojmo na sedmém místě a brousí si zuby na první jarní výhru.

Trenér Znojma Václav Dvořák -V utkání, ve kterém jsme si určitě nezasloužili vyhrát jsme měli několik předfinálních situací, kde nás buď zradila finální fáze nebo koncovka. I samotná hra byla spíše boj o střed hřiště než pohledný fotbal. Bod bereme.

U14

20. kolo / 1.SC Znojmo FK - FC Slovan Havlíčkův Brod 2:1 (1:0)
Branky Znojma: 2 Stupár

1.SC Znojmo FK: Novotný - Slabý, Bohdálek, Šimka, Sivera (50. Beneš) - Pacula - Dolejší (42. Tóth), Kochan, Stupár - Merhaut, Veselý

Až U14 dokázala prolomit střelecký půst ostatních mládežnických týmů a zvítězila 2:1 nad Havlíčkovým bodem. Pro svěřence trenéra Paličky to byla po minulém smolném utkání první jarní výhra.

Trenér Znojma Libor Palička - Zaslouženě jsme vyhráli, po většinu utkání jsme byli lepším týmem. Tentokrát jsme i lépe kombinovali a pokud bychom proměnili všechny šance, vyhráli bychom větším rozdílem. V tabulce se nachází náš tým na výborné čtvrté pozici.

U13

20. kolo / 1.SC Znojmo FK - FC Slovan Havlíčkův Brod 17:5
Branky Znojma: Kaššai 7, Stašková 3, Kohoutek 3, Beno 2, Turek, Citterberg

1.SC Znojmo FK: Šnepfenberg, Čech - Cabák, Pospíšil O., Fousek, Neumann, Novák, Pospíšil V., Beno, Ošťádal, Bauer, Turek, Citterberg, Kohoutek, Stašková, Kaššai, Šimečeki

I U13 se dočkala první jarní výhry, když poměrně jednoznačně přestřílela Havlíčkův Brod. Sedmi brankami se blýskl Kaššai. Trenér Turek však stále viděl ve hře určitě rezervy a prostor ke zlepšování.

Trenér Znojma Miroslav Turek - Jedna polovina odvedla svůj standard a soupeře jsme přehráli. Druhá polovina mě herně zklamala, možná to bylo zaviněné i tím, že chyběli dva klíčoví hráči. Do dalších utkání musíme jednoznačně zlepšit přechod do útoku, v zápase jsme měli v tomto rezervy.

U12

0. kolo / 1.SC Znojmo FK - FC Slovan Havlíčkův Brod 3:13
Branky Znojma: Vašina, Štancl, Prodělal

1.SC Znojmo FK:Stehlík, Ferenci, Polepil - Kašpárek, Čížek, Janík, Špaček, Gold, Štancl, Tumurbaatar, Hřebabecký, Auer, Vašina, Ondra, Svitok, Zapletal, Bojanovský, Cabák, Frühauf, Prodělal, Szewieczek, Vlček

Vyrovnaný zápas rozhodlo proměňování šancí, v tom byl soupeř z Havlíčkova Brodu daleko lepší a i proto bylo skóre velmi jednoznačné. O výsledku se rozhodlo především v druhé půli.

Trenér Znojma Jiří Kotlán -I když tomu výsledek moc neodpovídá, hrálo se poměrně vyrovnané utkání. V prvním poločase jsme drželi krok se soupeřem. Jediným a zásadním rozdílem bylo proměňování šancí, kdy hosté branky vstřelili a my ne. Ve druhé půli nás soupeř přehrál díky větší fyzické vyspělosti a důrazu.