U19 prohrála v Havlíčkově Brodu a přezimuje na šesté pozici

H. B r o d / Z n o j m o - K poslednímu utkání podzimu a tohoto roku zajížděla devatenáctka na půdu druhého Havlíčkova Brodu. A ze začátku to vypadalo optimisticky, po první půli jsme totiž vedli zásluhou Patrika Bognera 1:0. V druhém dějstvím se ale bohužel silnému soupeři povedlo třemi brankami skóre otočit. Nic na tom nezměnily ani naše závěrečné šance, z nichž vyčnívalo břevno nastřelené Slavíkem. Přezimovat bude náš tým na šesté pozici.

13. (UT Havl. Brod), sobota 8.11.2014
FC Slovan Havlíčkův Brod - 1.SC Znojmo FK  3:1  (0:1)
Branky: 59. Rosecký, 64. Franc, 65. Haala - 43. Bogner
ŽK: 90. Rosecký - 51. Morong, 64. Slavík, 69. Sokol, 69. Bogner
ČK: 85. Alaca
Rozhodčí: Milan Reich - Zdeněk Šrámek, Jan Fotr
FC Slovan Havlíčkův Brod: Jícha - Franc (81. Vrána), Dvořák (46. Jaroš), Rokos, Prchal (c), Polívka, Haala, Báča, Pleva, Burjetka (76. Svoboda), Rosecký.
1.SC Znojmo FK: Konvalina (c) - Morong, Tofl, Slavík, Celik - Landšperský (58. Pelán), Kříž J., Sokol, Holčapek - Bogner, Alaca

Slovanisté začali proti dobře hrajícímu soupeři lépe a v osmé minutě nejprve vyrazil Konvalina Roseckého první pokus a následně vytáhl ránu Polívky na zadní tyč. Znojmo se postupně začalo dostávat stále více dopředu a Toflova dělovka volala po gólu, ale parádní zákrok brankáře Jíchy udržel nerozhodný stav.

Havlíčkův Brod následně poslal z brejku do vedení Rosecký, ale pro ofsajd nebyla trefa uznána. Slovan byl mírně lepším týmem, ale precizně bránící Znojmo jej do vápna příliš nepouštělo a střely zpoza šestnáctky létaly mimo tyče. Když už se zdálo, že první půle skončí bez branek, využil okénka v obraně Bogner, který si zpracoval balon a pod padajícím Jíchou zavěsil.

Nástup do druhé půle patřil týmu z jihu Moravy. Znojemští se tlačili dopředu a havlíčkobrodský muž s rukavicemi byl neustále v permanenci. Slovan se však zvedl, začal svého soupeře přehrávat a vykrystalizovaly z toho dvě tutovky Haaly. Při té první vypálil z velkého vápna nad, tři minuty nato jeho dorážku zastavil hostující obránce na brankové čáře. Slovan to však tolik mrzet nemuselo, protože o pár chvil později si výborně naběhl do šestnáctky Rosecký, který dorazil balon do sítě.

Zaskočené Znojmo brzy inkasovalo podruhé. Do dobře kopnutého rohu se hlavou zavěsil Franc, jenž poslal domácí do vedení. Minutu nato navýšil náskok Havlíčkova Brodu důrazný Haala. Jihomoravané se pokusili s výsledkem něco udělat, ale Bogner přestřelil a Slavíkova dělovka skončila na břevně.

"Zápas byl fyzicky velice náročný. Hostující hráči přijeli s obrovským nasazením a vyhrávali veškeré souboje. My jsme propadávali na středu, což zapříčinilo první gól, při němž jsme prohráli souboj a soupeř toho využil. O poločase jsme si k tomu něco řekli. Ani Znojmo (dynamický, rychlý mančaft) nehrálo všechny balony za obranu. Naše rada byla, abychom dali balon nahoru a hráli naši hru. Stalo se tak a padly góly. V první řadě chválím kluky za to, že za nepříznivého stavu otočili na 3:1, ale hlavně za to, že jsme si nenechali vnutit hru Znojma. V prvním poločase jsme to sice tolik nezvládli, ale ve druhém poločase už se hrálo to, co jsme chtěli a soupeře jsme si přizpůsobili na náš obraz hry. Celkově chci poděkovat klukům za celý podzim, za výkony, disciplínu... Oproti minulé sezoně je to obrovský skok a úspěch pro klub." zhodnotil utkání a krátce i podzimní část domácí trenér Ján Bdžoch

"Viděli jsme velice kvalitní zápas s obrovským nasazením obou mužstev, v prvním poločase se nám podařilo jít do vedení po pěkné individuální akci Patrika Bognera. Bohužel se nám nepodařilo zachytit tlak soupeře ze začátku druhého poločasu, kdy jsme inkasovali. Poté jsme se zase dostali do hry, ale šance, které volali po brance jsme i vzhledem k výbornému výkonu brankáře domácích nedokázali proměnit. Samozřejmě, že nejsem spokojen s výsledkem, ale kluci bojovali až do konce utkání. S přístupem a snahou něco udělat s vývojem utkání jsem spokojený byl." řekl k utkání trenér Znojma Tibor Duda