Hrát v národním dresu zahřeje a zavazuje, je to čest, říká debutant Kuba Pokorný

Hrát v národním dresu zahřeje a zavazuje, je to čest, říká debutant Kuba Pokorný Z n o j m o - Míjel nápis Městský stadion v Horním parku, známou chodbou zamířil jako vždy k domácí kabině a usadil se na své místo. Přesto to pro Kubu Pokorného byly zvláštní okamžiky a den. Na zelený pažit totiž nevyběhl v modrobílém dresu 1.SC, nýbrž v reprezentačním dresu České republiky. Při svém debutu s lvíčkem na prsou odehrál Kuba celý druhý poločas. Radost z debutu mu kazil pouze fakt, že svěřenci trenéra Martina Svědíka nakonec podlehli Francii 0:2.

Kubo máš za sebou svůj reprezentační debut v České reprezentaci do 20 let. Jak ho hodnotíš?
Hrálo se mi dobře, nějaké chyby tam sice byly, ale na tom se stále musí pracovat a pilovat to.

Jaké to je zahrát si v dresu s lvíčkem na prsou?
Zahřeje to, ale je to velká zodpovědnost především v tom, že reprezentuji celou Českou republiku. Zavazuje to!

Ve Znojmě, na domácím stadionu, před domácím publikem, v reprezentačním dresu, byla nervozita?
Před zápasem byla, ale to musí být.

Kolik se na tebe přišlo podívat lidí z Višňové?
Vím akorát o rodině, jestli přišel i nikdo jiný, to netuším. (s úsměvem)

Připravoval tě trenér Martin Svědík na to, že ve druhé půli nastoupíš?
Říkal mi před utkáním, že mi nedá tak velký prostor, protože mám v nohách úterní zápas s Třincem. Nakonec jsem dostal celý druhý poločas, za každou minutu jsem pochopitelně rád. Je to čest!

Utkání s Francii jsme sice prohráli, měli jsme ale minimálně na remízu?
V první půli jsme měli dobré šance, gólman to ale pochytal. Škoda, že jsme některou z nich neproměnili.

Oba góly Francie vstřelila ve druhé půli, akce ale nešly přes tvoji stranu...
Nejde o to přes kterou stranu nebo čí to byla chyba, jsme jeden tým. Bohužel jsme v druhé půli v rozmezí jedné minuty dostali dvě branky a už se nám nepovedlo výsledek zvrátit.

Reprezentační debut sis mohl okořenit i gólem. Tuším po rohu jsi tam měl šanci, ale nakonec si netrefil míč ideálně...
Ano, bylo to z rohu. Šlo mi to na placku. Laco Takács na mě křikl, ať mu to pouštím. Ale šlo mi to dobře na nohu, akorát jsem to bohužel dobře netrefil.

Zveřejnil(a) 1.SC Znojmo FK dne 25. březen 2016

Francouzští hráči byli hodně fyzicky disponovaní, hrálo to nějakou roli?
Určitě ne, jsou stejný ročník jako my, s tím se musíme poprat.

S reprezentací jsi bydlel v Hnanicích. S kým si byl na pokoji?
Byl jsem s Kubou Yunisem (útočník Sigmy Olomouc pozn. red). Znám se s ním z mládežnickým soutěží, kdy jsme proti sobě nastupovali. Kuba je v pohodě.

Jsou nějaké odlišnosti v přípravě a soustředění reprezentačního týmu od přípravy v Áčku 1.SC?
Myslím, že ani ne. Když jsem tam přijel, tak jsem měl volnější trénink kvůli tomu, že jsem hrál v úterý zápas v Třinci. Druhý den byly lehčí hry a zkoušení taktických věcí.

Když bylo zveřejněno, že jsi byl nominován do reprezentace, nemusel sis přes příval gratulací s nadsázkou vypnout mobil?
Nemusel. (s úsměvem) Hodně mi chodily gratulace hlavně na facebook, každá taková gratulace samozřejmě potěší.