U19 favorita z Frýdku-Místku neohrozila, doma prohrála i zásluhou hattricku Kahánka

U19 favorita z Frýdku-Místku neohrozila, doma prohrála i zásluhou hattricku Kahánka Z n o j m o - V pátek čekal na naše starší dorostence v domácím prostředí jeden z favoritů celé Moravskoslezské dorostenecké ligy - Frýdek-Místek. Hosté potvrdili svoje ambice a v každém z poločasů vstřelili dvě branky, což jim nakonec stačilo na pohodlnou výhru 4:0 a samozřejmě tři body. Hattrickem se v dresu soupeře prezentoval Jan Kahánek.

20. (Čafka), pátek 15.4.2016
1.SC Znojmo FK - Městský FK Frýdek-Místek  0:4  (0:2)
Branky: 23., 43. a 60. Kahánek, 79. Šafner
ŽK: 30. Tofl, 78. Z. Hříbek, 87. Alaca - 72. Marek
Rozhodčí: Černý - Vařacha, Laštůvka
1.SC Znojmo FK: Šurkala - Švejda (46. Šmíd), Fessl (83. Fessl), Švejkar (46. Z. Hříbek), Garčic, Landšperský, Wascher, Tofl (46. Alaca), Dúcký, Pelán (c), Procházka
Městský FK Frýdek-Místek: Jakubík - Hruška (73. Vičan), Vojvodík, Uhlíř (81. Velička), Janošec (62. Kublák), Šimek, Hutník, Marek (c), V. Vokoun (67. P. Vokoun), Kahánek (75. Pitucha), Šafner
Počet diváků: 30

Od zraněného Jardy Fukala převzal kapitánskou pásku stoper Štěpán Pelán a se spoluhráči se vydal do boje proti velkému favoritovi. Frýdek-Místek potvrdil svoji kvalitu a už v prvním poločase si zadělal dvěma góly na tři body. Hlavní postavou byl Jan Kahánek, který stihl do 60. minuty vstřelit čistý hattrick. Našemu výběru nepomohla ani výpomoc Ali Alacy, který měl jako jediný hráč na hřišti zkušenosti s Fotbalovou národní ligou.

Po prohře jsme klesli na šesté místo tabulky a na "vysněnou" třetí pozici ztrácíme šest bodů, což stále nemusí být nereálná záležitost, zvlášť když nás duel právě se třetím Třincem ještě čeká. Navíc už máme za sebou souboje jak s Hlučínem, tak Frýdkem-Místkem. V dalším kole zajíždíme na hřiště Sparty Brno.

Luděk Zlámal (Znojmo): Soupeř si odváží tři body zaslouženě, protože je fotbalově vyspělejší a silnější útočných herních činnostech. My jsme měli sice taky možnosti dát branku, ale byli jsme málo důrazní v zakončení a ani defenziva neměla svůj den.

Jan Žižka (Frýdek): Výsledek ze Znojma je super. Na klucích bylo vidět, že chtějí odčinit domácí zaváhání se Šumperkem, a to se povedlo. Určitě budeme chtít na toto utkání navázat v domácím prostředí v derby s Třincem. Tabulkové postavení nemůžeme vůbec brát, jelikož se jedná o derby, tak se musíme na to patřičně připravit a nic nepodcenit a jít do utkání s pokorou k soupeři, být koncentrovaní a hrát svoji hru.