Záchrana se staršímu dorostu A povedla, poslední kolo nikoliv

Záchrana se staršímu dorostu A povedla, poslední kolo nikoliv Poslední kolo v letošní sezoně se našim borcům nevyvedlo, to nás však mrzet nemusí, protože záchrana byla už před tímto kolem jistá.

30.kolo, sobota 12.6.2010
1.SC Znojmo FK - SK Hanácká Slavia Kroměříž  1:3  (1:2)
Branky: Jakub
1.SC Znojmo FK: Svatuška - Chaloupka (83. Peřinka), Mičko, Bula, Sobotka J. - Ulrych, Veselý, Jakub (77. Alexa), Zach (46. Šilinger) - Lapeš (46. Benda), Kula

Utkání začalo velmi svižně, když ve 3. minutě se po standartní situaci od rohového praporku prosadili hosté, střelou z odraženého míče. V 7. minutě vystřelili hosté z blízka a Svatuška zareagoval a zneškodnil i další dorážku. Ve 12. minutě přeletěl naši obranu dlouhý míč, Bula se nechal obejít a Svatuška poté vyrazil gólovou střelu na roh. Ve 24. minutě opět dlouhý míč za naše beky a tentokrát se hosté prosadili střelou na zadní tyč, 0:2. Ve 26. minutě střelu z dvaceti metrů vyrazil Svatuška na roh. Ve 32. minutě zahráli hosté signál od rohového praporku, Svatuška úmysl vystihl a střelu chytil. Ve 35. minutě jsme se poprvé dostali do nebezpečné sitauce i my a hned jsme ji zakončili brankou. Kula prodloužil dlouhý míč, Lapeš zatáhl do vápna a přihrávkou pod sebe našel Jakuba, který snížil na rozdíl jediného gólu. Ve 41. minutě vystihl Ulrych rozehrávku, potáhl míč, nahrál Jakubovi, který vystřelil těsně vedle. Do druhé půle jsme vstoupili s úmyslem výsledek otočit.Ve 49. minutě střílel Kula sice pohotově, ale doprostřed brány. V 57. minutě vystřelil Mičko z dálky, brankář hostí vyrazil před Šilingera, který vyrovnal. Radost trvala pouze chvíli, jelikož byl odmáván ofsajd. V 64. minutě hosté zvýšili vedení. Dlouhé autové vhazování se dostalo na hranici velkého vápna, kde hostující útočník střelou vyhnal všechny pavouky ze Svatušky šibenice. V 84. minutě zpětný centr hostů vyrazil Svatuška na malé vápno, následovala střela do opuštěné branky, ale Šilinger vykopl míč do bezpečí. Poslední utkání této sezóny skončilo v neprospěch našich barev.

"Chtěli jsme poslední utkání na domácí půdě zvládnout a vyhrát. Hráči však k zápasu přistoupili vlažně a soupeř nás dnes ve všech směrech přehrál. Důležité však je, že se soutěž udržela i pro příští sezónu." řekl po utkání asistent trenéra Miroslav Paul.