Utkání v Mostě z pohledu vedoucího týmu

Dvoudenní „výlet“ do Čech naplánovali trenéři Smrček a Sobota pro své svěřence před zápasem v Mostě. Po kruté prohře minulý týden doma s Jihlavou bylo potřeba zabodovat právě na severu Čech. Na sraz se dostavili všichni nominovaní, až na útočníka Kováče. Ten si přivodil na tréninku zranění, takže do Mostu se odjíždělo bez dvou klasických útočníků (a navíc někteří hráči z širšího kádru byli nominováni k zápasu s B týmem, kterému již také začala jarní sezona).

Dlouhou cestu do Mostu si všichni zkrátili sledováním komedií. V sedm večer zasedli k večeř ( svíčková ). Po krátkém odpočinku se všichni opět sešli v jídelně u televizní obrazovky a fandili Českému týmu v kvalifikaci. Sobotní dopolední čekání si celý tým i s realizačním týmem zpestřili krátkou procházkou v přírodě v okolí chaty, kde byli ubytováni.

Po obědě autobus zamířil do dějiště zápasu (15 km od ubytování) a začalo soustředění se na důležité utkání. Při absenci obou útočníků dostal na hrotu příležitost Trnovec. Trenéři vsadili na jeho vysokou postavu při souboji s domácími zadáky. Poklidné rozcvičování obou celků a pomalé oťukávání po úvodním hvizdu ani při nejmenším nenapovídalo, co se bude dít za hrůzu ze strany rozhodčích po čtvrt hodině hry. Asi dnes nemá cenu popisovat jaké šance kdo jmenovitě měl, ale celkově popsat dění zápasu, dění, které museli naši hráči vydržet včetně nervů na znojemské lavičce. Vše začalo vyloučením kapitána Yonova po normálním faulu před šestnáctkou. Když rozhodčí sahal do kapsičky pro kartu, nikdo jinou barvu než žlutou nemohl čekat. Ale „scénář“ zápasu byl dán jinak. Ano scénář psali rozhodčí, ale naštěstí režiséry byli znojemští fotbalisté. Rozestavení se muselo po vyloučení kapitána změnit. Trnovec se přesunul k Mičkovi a na hrotu se pohyboval Dominik Krhút. To ale nemohli trenéři tušit, že budou na rozestavení svých svěřenců reagovat o dvanáct minut později znovu. Přímo u znojemské střídačky se bojovalo dost tvrdě, ale v mezích. A právě souboj Sukupa s domácím záložníkem se zdál rozhodčímu Kocourkovi surový a bez jakéhokoliv zaváhání mával našemu obránci před obličejem s červenou kartou. To byl opravdu krutý scénář. Běžela teprve 29. minuta a my byli bez dvou hráčů v poli. Do poločasu tupý nápor domácích hosté zvládli a do kabin se šlo bez branek. Do druhé půle se šlo s úkolem bránit, bojovat a hlavně nenechat se dále vyprovokovat ještě k něčemu jinému a neoslabit tak více tým. Bránění v osmi lidech a soustředěný výkon brankáře Šustra, to měl být obraz druhé pětačtyřicetiminutovky. Kluci ale perfektně plnili nařízení trenérů a drželi Most v uctivé vzdálenosti od šestnáctky. Když už bylo nejhůř, tak Coufal, Mička i Trnovec pomohli Šustrovi uhlídat vzdušný prostor před brankou. To museli i v 60. minutě při rohu domácích. A zvládli to tak bravurně, že rychlý protiútok Lacka, Krhúta a Krajičiče měnil skóre zápasu. Byla to ukázková akce. Lacko, ke kterému se po rohu dostal míč, se nádherně zbavil svého protihráče, na polovině hřiště přihrál doprava Krhútovi a ten zase na druhou stranu nabíhajícímu Krajičičovi. Jeho levačka mířila přesně mezi vybíhajícího Palečka a pravou tyč mostecké brány – 0:1. O pár minut později se Znojmo mohlo radovat znovu. Veliká šance Krhúta zvedla celou lavičku až na hranici vymezeného prostoru a odnesl to asistent trenéra Sobota. Kdoví jestli to byla aspoň malá msta asistenta rozhodčího za dosavadní průběh zápasu. Že režiséři neposlouchali scénář nebo že nedokázali muži ve žlutých dresech (nevíme proč si vzali jinou barvu dresu než měl Most) zlomit morální sílu a bojovnost Smrčkova týmu. Michal Sobota byl vykázán na tribunu a jestli bude chtít pomoci řídit při dalších utkáních hráče z bezprostřední blízkosti, bude se muset „zamaskovat“ do pořadatelské vesty a stoupnout si někde poblíž hřiště a při podávání míčů radit a hecovat. Takže od šedesáté minuty jsme měli náskok jedné branky a modlili se co na nás rozhodčí vymyslí. Naštěstí v tomto směru se nic neodehrálo a herní nemohoucnost při přesile dvou mužů domácích a !!! nastavených skoro sedmi minut nad rámec normální hrací doby už nic nezměnilo na konečném výsledku. Kluci přes veliké překážky ( a to nejen herní v podobě oslabení, ale i psychické, kdy museli zatnout zuby nad výroky rozhodčích ) dokázali neskutečné. Šedesát minut v devíti lidech dovézt z Mostu tři body. Sáhli si na dno svých sil a hnáni neúnavnou dvojicí Lacko a Nepožitek, sobě a hlavně svým fanouškům udělali velikou radost.

Je to veliká pozvánka na domácí zápas s Třincem. Ten bojuje o postup. A kdo byl na zápase s Jihlavou, tak také nemůže kluky i přes vysokou prohru zatratit a musí přijít povzbudit. Bude to potřeba, protože výhra v Mostu je hezká, ale nepřivezli se jen body, ale i oslabení do dalších zápasů. Pro čtyři žluté karty nebudou moci nastoupit Mička a Kazár. Nebude moci ještě nastoupit útočník Vašíček. Jak to bude se zdravotním stavem Kováče a po červených kartách s Yonovem a Sukupem, se uvidí. Každopádně to bude veliký voříšek pro trenéry Smrčka a Soboty.