Na trenérských pozicích končí Balcárek a Paul, nahradí je Kalvoda a Šuškavčević

Na trenérských pozicích končí Balcárek a Paul, nahradí je Kalvoda a Šuškavčević Z n o j m o - Trenér Jiří Balcárek již nepovede Znojmo do jarních bojů ve Fortuna národní lize. S klubem se vzájemně dohodli k 31. lednu 2018 na ukončení spolupráce. Na ukončení spolupráce se s klubem dohodl ke stejnému datu i asistent trenéra Miroslav Paul. Novým lodivodem se stal Leoš Kalvoda, který bude prozatím zastávat také funkci sportovního manažera klubu, do které byl jmenován na začátku týdne. Jako asistenta trenéra si zvolil Darko Šuškavčeviće. Oba již povedou čtvrteční dopolední trénink.

 
 
 

Čtyřiačtyřicetiletý trenér Jiří Balcárek přišel do Znojma v létě roku 2017 jako náhrada za Radima Kučeru, jež odešel do Baníku Ostrava. K sobě si přivedl jako asistenta trenéra Miroslava Paula. Po podzimu dovedli tým k šestému místu ve Fortuna národní lize. Nyní se tedy jejich cesty s klubem rozcházejí, v případě Miroslava Paula je však možné působení u mládeže. Oběma trenérům děkujeme za odvedenou práci a přejeme hodně štěstí v další kariéře.

LEOŠ KALVODA

Před svojí trenérskou kariérou měl nyní devětapadesátiletý Leoš Kalvoda také bohatou fotbalovou kariéru. Je odchovancem Zbrojovky Brno, většina fanoušků jej však má spojeného se Sigmou Olomouc. Po ukončení hráčské kariéry se dal na dráhu trenérskou. Se Sigmou obsadil v sezóně 2000/01 3. místo. Největší trenérský úspěch zaznamenal na Slovensku, když v roce 2002 získal se Žilinou mistrovský titul. Posléze trénoval například H. Králové, Slovácko, Karvinou, až v roce 2012 zakotvil na jihu Moravy. Znojmo dovedl k historickému postupu do 1. ligy. Po dvou letech jej zlákala nabídka Sigmy, jíž opět dostal do 1. ligy. Následně koučoval Frýdek-Místek, M. Boleslav, posledním působištěm byl HFK Olomouc.

DARKO ŠUŠKAVČEVIĆ

Bývalý černohorský stoper není na fotbalové mapě České republiky neznámou osobou. Jako hráč totiž prošel Slavií Praha, Slováckem a také Sigmou Olomouc. Na Hané nastupoval i s kapitánskou páskou. V první lize nasbíral 115 zápasů a vstřelil čtyři góly. První trenérské zkušenosti sbíral třiačtyřicetiletý Černohorec jako asistent a posléze i hlavní trenér v Golubovci. S Leošem Kalvodou se dobře zná, vybral si jej totiž jako svého asistenta již v roce 2015 právě v Sigmě Olomouc.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin