Podle výsledku to může vypadat solidně, ale spokojený nejsem, říká po těsné prohře se Zbrojovkou trenér Balcárek

Podle výsledku to může vypadat solidně, ale spokojený nejsem, říká po těsné prohře se Zbrojovkou trenér Balcárek B r n o - Na úvod přípravy jsme si připsali těsnou prohru se Zbrojovkou Brno. Takový výsledek proti prvoligovému soupeři se nemusí zdát špatný, trenér Jiří Balcárek však s hrou svých svěřenců spokojený nebyl. „Došlo i k tomu, že se odkopávalo. To se mi nelíbí, já chci hrát fotbal,“ zmínil v hodnocení utkání.

První přípravné utkání po více jak měsíci od posledního mistrovského utkání. Úvodní přípravné zápasy většinou chvíli trvá, než se do toho hráči dostanou. Jak se vám duel jevil?
Začátek nebyl ideální, než jsme se sžili s podmínkami. Po měsíční pauze, individuálních trénincích a po třech trénincích společných to bylo takové bojácné. Soupeř byl lepší, silnější na míči, šel brzy do vedení. Když jsme balón měli, rychle jsme o něj přicházeli. Postupem času jsme se ale v první půli dostávali do příležitostí.

Druhý poločas jsme prostřídali, věřil jsem, že se to zvedne, ale kvalita nebyla dobrá. Za druhý poločas jsme si nevypracovali takřka žádnou šanci, soupeř nás jasně přehrával.

Zmiňoval jste, že velký prostor dostanou hráči na zkoušku, což se potvrdilo. Zaujal vás někdo svým výkonem?
Nechtěl bych to hodnotit po jednom utkání, uděláme si obrázek po dalších dvou zápasech se Skalicou a Pardubicemi.

Říkal jste, že výsledkům nebudete přikládat tak velkou váhu, že zápasy s v Tipsport lize berete jako normální přátelské. Jako tedy naložit s těsnou prohrou s prvoligovým týmem?
Když si někdo přečte v novinách výsledek 0:1 první liga s druhou ligou, mohl by si říct, že je to slušné. Ale až tak s tím spokojený nejsem, hlavně v druhé půli jsme o míč rychle přicházeli nekvalitou. Nebyli jsme v nabídce, hráč s míčem neměl varianty. Pak došlo k tomu, že se odkopávalo. To se mi nelíbí, já chci hrát fotbal.