První půle solidní, ve druhé už jsme nebyli tak kompaktní, říká po Slovácku Radek Mezlík

První půle solidní, ve druhé už jsme nebyli tak kompaktní, říká po Slovácku Radek Mezlík K o s t i c e - Jako jeden z několika mála hráčů odehrál stoper Radek Mezlík v přípravném utkání proti Slovácku celý zápas. I proto jsme se zeptali na hodnocení právě jej. Nejzkušenějšího hráče našeho kádru prohra 1:4 mrzela, už z toho důvodu, že se nám první poločas vydařil, v tom druhém tomu ale bylo naopak.

Proti Slovácku jsi odehrál celý zápas, takže tvé hodnocení bude hodně komplexní...
Rozpačitý hodnocení...Jsem spokojený, že jsem hrál celý zápas, protože je dobrý, dostat do sebe fyzičku. První poločas solidní, kvalitní, dobře jsme hráli z bloku. Druhý poločas jsme začali špatně, brzo jsme inkasovali, i když jsem pak rychle srovnali, nebylo to dobrý. Nebylo to tak kompaktní.

Kde jsi viděl zásadní rozdíl mezi první a druhou půlkou?
Slovácko dalo do druhé půle celou novou jedenáctku, mladé hráče a ve středu zálohy nás přehrávali. Měli tam dva šikovný kluky. Dostali nás pod tlak. Na konci jsme začali víc pressovat, protože jsme prohrávali, ale stejně jsme to neuhráli.

Je to sice příprava, ale čtyři inkasované branky za poločas...
Je to moc. To mě na tom právě mrzí, zápas nevypadal špatně. Některé akce jsme nedotáhli, Slovácko bylo naopak efektivní. Čtyři góly je hodně.

Se Slováckem jsme se v letní přípravě potkali potřetí v řadě. Ani tentokrát to nevyšlo alespoň na remízu, myslíš, že to je tím, že na něj narazíme vždy na začátku přípravy?
To o tom není. Asi je rozdíl mezi první a druhou ligou, to je jedna věc...

...Říkáš rozdíl, ale první poločas to spíše vypadalo, že máme převahu my...
Dobře, může to tak vypadat, ale ve finále se hraje na góly. Zkrátka, asi tam rozdíl v kvalitě je.

Viděl jsi v první půli alespoň, že už to má nějaké kontury, že už se to začíná blížit mistrovskému utkání?
Když jsme hráli poctivě z bloku a soupeře jsme dorazili, udělali rychlý press, tak jsme pak chodili do přečíslení a rychlých brejků. Když jsme to ale roztáhli na větší část hřiště, tak se tlak rozmělnil a stejně nám z toho Slovácko vyjelo. To byl markantní rozdíl mezi prvním a druhým poločasem.

Standardní letní příprava, nepřekvapilo tě nic pod novým trenérem?
Ne, asi ne. Ono je jedno, jestli je taková nebo maková. Důležité pro hráče je, aby to vydržel a dostal do sebe objem celé letní přípravy. Z toho pak čerpá. Je to potřeba přežít a pak je to pro každého hráče dobrý.

V sobotu nás čeká v Kroměříži utkání s Baníkem Ostrava. Možná to bude atypický přípravný zápas, protože by mohlo přijít hodně lidí. Těšíš se?
Těším. Když jsem se o dovolené díval na zápasový plán, tak jsem si říkal, že jsou tam hodně zajímaví soupeři a bude to zajímavé porovnání - ruský Amkar Perm, Slovácko, nyní Baník v postupové euforii. I když je to příprava, každý takový kvalitní zápas je dobrý.