Půl rok bez herní vytíženosti je znát, ale už se do toho dostávám, cítí David Štrombach

Půl rok bez herní vytíženosti je znát, ale už se do toho dostávám, cítí David Štrombach Z n o j m o - Jeho přestup do Znojma byl sice ohlášen už v zimě, ale kvůli administrativním náležitostem za něj nemohl David Štrombach odehrát žádný zápas. Teď se znojemský odchovanec konečně dočkal a může za 1.SC sbírat v nadcházející sezóně mistrovská utkání. Krajní záložník zasáhl i do přípravného utkání v Senici, když odehrál při remíze 0:0 celý druhý poločas.

Davide, je znát půlroční pauza, kdy jsi nemohl hrát a nastupoval jsi pouze nepravidelně za brněnskou juniorku?
Hodně, půl roku jsem prakticky nehrál vyjma Juniorské ligy zápas, teď si na to pomalu zvykám. Ještě se s balónem úplně necítím, tréninky dobré, ale zápas je úplně něco jiného. Musím si na to zvyknout.

Cítíš, že jde forma nahoru?
Myslím, že jo. Dostávám se do toho i fyzicky, doufám, že se to zlepší.

Určitě kvituješ, že jsi dostal na dres svoji oblíbenou sedmičku?
Samozřejmě. (s úsměvem) Měl jsem ji posledních pár let, takže jsem rád.

V sobotu jsme hráli přípravné utkání v Senici, kde to dobře znáš. Při tvém působení ve Skalici, hrála Skalica svá domácí utkání právě zde, kolik si tam odehrál utkání?
Moc ne, protože poslední zápas v přípravě jsem si přetrhl vazy v kotníku, takže jsem odehrál tak půl sezóny. Asi čtyři zápasy.

Pomohla ti znalost prostředí v zápase?
Dá se říct, že trošku jo. Ale hrál jsem druhý poločas, takže jsem si spíš zvykal na zápas.

Senica se nikam příliš netlačila a soustředila se především na pozornou obranu…
Hráli hodně odzadu. Mají prakticky celý nový tým, hrál jsem proti ní před rokem a půl a teď jsem nepoznal ani jednoho hráče, který v Senici nyní působí. Takže si na sebe zvykají a nejsou moc sehraní.

Takže to bylo celé utkání spíše o dobývání?
Senica hrála dobře v bloku a my se snažíme hrát do volných prostorů na krajích a moc jich tam nebylo. Hráli jsme bohužel do plných.

I přesto, že jsme hráli do plných, ve druhém poločasu jsme měli jen jednu vážnější střelu, to je poměrně málo...
Určitě. V obou poločasech nebylo moc zakončení. Centrů několik bylo, ale stejně jsme se do zakončení nedostali, takže z tohoto pohledu špatné. Na druhou stranu do obrany to bylo dobré.

Nyní nás čeká týdenní soustředění v Ústí nad Orlicí. Jak tato soustředění vnímáš?
Na soustředění jezdím už od malička, je to pořád stejné. Spíš si člověk odpočine od stereotypu.

V následujících dnech máme poměrně nabitý program. Soustředění, v úterý přípravné utkání s Uničovem, v sobotu již pohárový zápas proti Polné...
V pátek se ještě hraje s Retzem, takže je toho dost. Alespoň si na sebe zvykneme. Nabereme kondici a herní praxi, to je dobře.