U15 válčila na halových turnajích, úspěšně

U15 válčila na halových turnajích, úspěšně Z n o j m o - K zimě patří tradičně i halové turnaje, kterých naše mládežnické týmy hojně využívají. Starší žáci se v období prosince a ledna zúčastnili čtyř a vedli si velmi solidně. Vyhráli turnaj v Ivančicích a rakouském Eggenburgu, druhé místo vybojovali v Rousínově. Ve velké konkurenci turnaje ve Žďáru nad Sázavou pak obsadili šesté místo.

Starší žáci načali halovou "sezónu" v Rakouském Eggenburgu. Hráči si chvíli zvykali na systém hry s mantinely, nakonec však soupeřům nedali šanci a turnaj ovládli.

I v Rousínově jsme byli blízko celkovému triumfu. Proklestili jsme si cestu až do finále, kde jsme však podlehli Sigmě Olomouc. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Tomáš Hamza, nejužitečnějším hráčem týmu pak Daniel Pokorný.

Poslední turnaj v roce 2017 zavedl svěřence trenérů Dítě a Dvořáka do Ivančic, kde jim byly konkurencí týmy z krajského přeboru a Znojmo tak bylo velkým favoritem na vítězství. Papírové předpoklady se potvrdili a k prvnímu místu v turnaji jsme si odvezli z rodiště Vladimír Menšíka i ocenění pro nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal Martin Březina.

Zlatým hřebem halové sezóny byl dvoudenní turnaj ve Žďáru nad Sázavou. Konkurence byla opravdu velmi velká - Bohemians Praha, Viktoria Žižkov, Sigma Olomouc, Jihlava, Táborsko, Ústí nad Labem atd. Turnaj byl pro hráči výzvou, ale zároveň také odměnou a příležitostí ke stmelení týmu. Do Žďáru tak odjeli i zranění hráči Jiří Synek a Tomáš Hamza.

Znojemská výprava na turnaj odcestovala již v pátek večer, v sobotu se pak vrhla do litých bojů. V základní skupině remizovali naši mladíci s Tempem Praha 0:0 a porazili Bohemians Praha 4:2, Jihlavu 4:3, Kroměříž 4:1 a Židenice 4:2. Jedinou prohru si připsali proti Sigmě Olomouc.

Ve čtvrtfinále nás tak čekala Viktoria Žižkov, utkání bohužel klukům nesedlo a prohráli 4:1. V konečných bojích o umístění jsme pak obsadili konečné 6. místo. V konkurenci čtrnácti špičkových týmů, však jde o velmi solidní počin. „Celkový dojem z výkonů a vystupování našich hráčů na turnaji panovala velká spokojenost a sklidili jsme uznání od pořadatele turnaje,“ chválili trenéři Václav Dvořák a Marek Dítě. Nejlepším střelcem turnaje se stal Martin Březina, nejužitečnějším hráčem týmu pak Tomáš Vocílka.