Hrdinou duelu proti Opavě střídající Marek Jucha, dvěma góly rozhodl o výhře

Hrdinou duelu proti Opavě střídající Marek Jucha, dvěma góly rozhodl o výhře Z n o j m o - Ač začal zápas s Opavou B dobře poté, co nás poslal v 10. minutě do vedení Vojta Švarc, čekal nás pořádný boj. Soupeř byl totiž v dalších fázích utkání lepším týmem, nicméně nedokázal se dostat do šancí. Přesto se mu povedlo v úvodu druhého dějství po naší chybě šťastně vyrovnat. Do osudu utkání ale zasáhl střídající útočník Marek Jucha, který v rozmezí deseti minut rozhodl dvěma góly. Opava stačila již pouze snížit.

 
 
5. (Čafka), sobota 2.9.2017
1.SC Znojmo FK - Slezský fotbalový club Opava B  3:2  (1:0)
Branky: 62. a 68. Jucha, 10. V. Švarc - 53. Čonka, 80. Koschatzký
ŽK: 84. V. Švarc (Znojmo)
Rozhodčí: Rosický - Petrucha, Reschovský
1.SC Znojmo FK: Koukal - Koch, Pacula, Herman, Svoboda, Sysel (58. Jucha, 90. Sivera), Moravec (c), Křivánek, Kaššai (68. Kochan) - Merhaut (25. Kratochvíl), V. Švarc (90. Bohdálek)
Slezský fotbalový club Opava B: Padušák - Mikuš, Bartusek, Dybal, Teichmann (82. Fusek), Koschatzký, Čonka, Stošek, Harasim (73. Nosál), Anděl (c), Mikšev (78. Elbel)

Komentář k zápasu

I pro toto utkání postrádal trenér Bečka zraněného útočníka Patrika Martinka. V úvodu zápasu ale mohl být spokojený, Kaššai vybojoval na levém křídle míč a vybídl do šance Vojtu Švarce, který si se zakončením poradil na jedničku. Posléze to byl opět střelec první branky, který tentokrát technicky pálil zpoza vápna a brankář Padušák se musel natáhnout.

V dalším průběhu první půle ovšem hrála prim Opava. Nedařilo se nám na delší dobu držet míč a uklidnit hru, což dostávalo našeho soupeře do tlaku. Slezané si naštěstí nedokázali vypracovat takřka žádné zakončení. Výjimkou byl pokus Čonky, který zneškodnil Koukal. Hbitý ofenzivní hráč Opavy byl po celý zápas velice agilní a patřil k nejlepším hráčům na hřišti. I přesto, že byli v této fázi hosté lepším týmem, museli si dávat pozor i na zadní vrátka. Křivánek napřáhl z dálky a Padušák se musel natáhnout ke své pravé tyči.

Cíl do druhé půle by jasný, více držet míč, vyvarovat se ztrát a nedostat Opavu do nějakého souvislejšího tlaku. To se sice nestalo, přesto jsme v 53. minutě inkasovali. A byla to branka zadarmo. Koukal při odkopu nastřelil Paculu, od něj se míč odrazil přímo ke Zdeňku Čonkovi, který chybu potrestal. Vyrovnat následně mohl Moravec, opavský gólman však vytáhl dobrý zákrok.

V 58. minutě přišel důležitý okamžik. Trenér Bečka totiž poslal na hřiště Juchu, což byl pro zbytek zápasu klíčový tah. V 62. minutě jsme rozehráli rohový kop, ten ještě k brance nevedl, před bránu však míč vrátil Křivánek a našel hlavu právě Marka Juchy. Ten se stal definitivně hrdinou utkání o šest minut později, když svojí druhou brankou zajistil našemu týmu rozhodující náskok. Zápas jsme si totiž ještě zkomplikovali. V 80. minutě natáhl ke střele z pětadvaceti metrů Tomáš Koschatzký a vymetl šibenici Koukalovy brány. V nervózním závěru se nám ale těsný výsledek povedlo udržet a doslova jsme tak vydřeli cenné tři body.

Ohlasy trenérů

Karel Bečka (Znojmo): Byly to hodně těžce vybojované tři body. Sami jsme posadili soupeře na koně. Jak první, tak druhý gól dal po našich chybách. Těžko se pak z toho dostáváme. Naštěstí se nám povedlo po vyrovnání opět získat vedení a v této situaci jsou pro nás tři body nesmírně důležité. Co se týče střídání, někdy se to povede, někdy ne. Tentokrát se to povedlo. Marku Juchovi jsem zrovna před utkáním vytýkal, že ve středečním zápase se Sigmou měl šanci za starší dorost, pak i dvě za U17 a nedal ani jednu. Že by bylo dobré, aby začal střílet a nyní dal dva góly. Povedlo se to. (s úsměvem)

 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin