Duel s Vyšehradem? Čtyři góly, skvělý Doleček a výborný vstup do ligy

Duel s Vyšehradem? Čtyři góly, skvělý Doleček a výborný vstup do ligy P r a h a - Zrádný zápas s nováčkem a vstup do nového ročníku Fotbalové národní ligy jsme na stadionu na Žižkově zvládli. Vyšehrad jsme zlomili vždy v začátcích poločasů. V každé z nich jsme vstřelili dva góly a celkově tedy zvítězili 4:0. Nebylo to ale tak jednoduché, jak to podle výsledky vypadá, výrazně nás v utkání podržel svými zákroky brankář Jiří Doleček. Výhra je ideální pozvánkou na páteční domácí utkání s Karvinou.

1. kolo FNL , neděle 2.8.2015
FK Slavoj Vyšehrad - 1.SC Znojmo FK  0:4  (0:2)
Branky: 4. Okleštěk, 8. Šamánek, 47. Žondra, 51. Ledecký
ŽK: 32. Hendrych, 67. Krbeček, 76. Petrášek – 35. Okleštěk, 67. Žondra
Rozhodčí: Pechanec – Kříž, Kožár
FK Slavoj Vyšehrad: L. Krbeček – Matějka, Hendrych (c), Podrázký, T. Krbeček, Mysliveček (58. Smolák), Macháček, Kabele (72. Ansuma), Kučera (64. Schön), Jindráček, Petrášek
1.SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík, Cihlář (c), Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (79. Lapeš), Odehnal, Helísek, Šamánek (85. Kostorek), Njire (46. Ledecký), Žondra
Počet diváků: 685

První půle pro nás začala výtečně. V páté minutě se do vápna z pravé strany propracoval Tomáš Okleštěk, zasekl si míč a obstřelením brankáře nás poslal do vedení. Zajímavostí je, že i náš první gól v minulém ročníku FNL měl na svědomí on. Takřka vzápětí ho napodobil Rostislav Šamánek. Šumbera našel na křídle skvěle Helíska a ten směřoval přihrávku před bránu právě úspěšnému střelci.

Nováček se ale nechtěl smířit s takovým průběhem utkání a vrhl své síly do útoku. Jiří Doleček si v několika minutách pořádně zachytal a výrazně náš tým podržel. Střela Krbečka a bomba Kučery byly ještě zahřívací. Pak však přišel v 16. minutě samostatný nájezd Jindráčka a klíčový zákrok našeho brankáře. Jako bonus poté přidal znojemský odchovanec ještě jeden úspěšný zákrok proti stejnému exekutorovi.

Ve zbývajících minutách první půle už však byla hra v naší režii a mohli jsme mít ještě výraznější vedení, Okleštěk ale tentokrát neuspěl a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro naše barvy.

Začátek druhého dějství nabídl stejný obrázek. Dokázali jsme vstřelit dvě rychlé branky a definitivně se dostali do pohody. Nejprve využil zaváhání obrany Libor Žondra a poté se prosadil střídající David Ledecký po zpětné přihrávce Šamánka.

Za prakticky rozhodnutého stavu už se utkání dohrávalo v poklidu, byť k vidění ještě byly zajímavé momenty. Tím nejdramatičtějším byl přímý kop Podrazkého, který musel Doleček vyškrábnout takřka ze šibenice. My jsme na druhou stranu měli několik nadějných akci, které už ale navýšením skóre neskončily.