Gól v každé půli plus čisté konto rovná se domácí výhra nad Sokolovem

Gól v každé půli plus čisté konto rovná se domácí výhra nad Sokolovem Z n o j m o - Po nepovedeném utkání na Sigmě Olomouc jsme si v domácím prostředí spravili chuť. Po delší době v náš tradiční páteční termín jsem pod světly porazili nepříjemného soupeře ze Sokolova 2:0. V úvodním dějství nám pomohla kuriózní branka Honzy Javůrka, v druhé části přidal pojistku Jirka Klíma. Příjemným bonusem je i čisté konto celého týmu a především první čisté konto brankáře Pavla Halousky ve Fortuna národní lize.

13.k.FNL, pátek 28.10.2016
1.SC Znojmo FK - FK Baník Sokolov  2:0  (1:0)
Branky: 15. Javůrek, 71. Klíma
ŽK: 35. Šumbera – 16. Ševčík, 35. Medvěděv
Rozhodčí: Mrázek - Antoš, Procházka
1.SC Znojmo FK: Halouska – Mezlík, Svozil, Cihlář, Helísek, Šumbera (74. Yilmaz), Motal, Holub (85. Bartolomeu), Javůrek, Urbančok, Klíma (82. Rybička)
FK Baník Sokolov: Belaň – Vondráček, Medvěděv, Ševčík, Mejdr, Machek (68. Sadílek), Vrtělka (84. Průcha), Glaser, Kosak (68. Čihák), Jakub Dvořák II., Provod
Počet diváků: 872

Ani tentokrát se trenér Kučera nevyhnul změnám v základní sestavě. Bylo to logické, nebyl spokojený s předvedeným výkonem na Sigmě Olomouc. Zápas začali aktivněji Sokolovští, ale na obou stranách byla vidět nervozita. Zkrátka scházela lehkost a aktéři utkání se neubránili nepřesnostem. Skóre utkání otevřela kuriózní branka Honzy Javůrka. Ten šel v 15. minutě za dlouhým nákopem na hranici velkého vápna. Po souboji s obráncem sice upadl, ale míč ještě stačil trefit a se lob skončil za zády nešťastného brankáře Belaně.

Hosté se mohli dočkat srovnání po brejkové situaci ze 31. minuty. Glaser dostal zpětnou přihrávku do ideální pozice, s nabídnutou šancí už ale zdaleka tak ideálně nenaložil, bránu přestřelil. My jsme se mohli do klidnější polohy dostat, kdyby nám vyšel jeden z mnoha nadějných útoků, ovšem vždy nás zradila finální fáze. Do kabin jsme tak šli za těsného vedení 1:0.

Do druhé půle samozřejmě hosté nastupovali s cílem minimálně vyrovnat, do žádné větší šance se však dlouho nemohli propracovat. V 69. jsme naopak zahrozili my, Urbančok se uvolnil, jeho jedovka však skončila nad bránou. O dvě minuty později už jsme ale mohli slavit gól. Jirka Klíma si míč zpracoval na levé straně vápna, počíhal si na vhodný moment a mezi nohama protihráče zamířil technickou střelou přesně k tyči.

Inkasovaný gól pochopitelně soupeři na náladě nepřidal a to mohlo být pro Sokolovské ještě hůře. Střídající Kubilay Yilmaz se dvakrát dostal do dobrých šancí. Tu první mu skvěle zneškodnil brankář Belaň, u druhé mu chybělo jen pár centimetrů. Sokolov se své kýžené šance dočkal až v 89. minutě, parádní zákrokem se však blýskl brankář Halouska a nenechal si vzít čisté konto. V závěru mu ale pomohli i spoluhráči z obrany, dvojitou závoru v podobě skvělých obranných skluzů předvedli Jarda Svozil a Tomáš Cihlář. Po tříbodovém přídělu jsme se posunuli prozatím na pátou pozici.

Radim Kučera (Znojmo): Sokolov jsme do moc šancí nepustili. Byl však velmi silný na míči a vynikající v předfinální fázi. Stále nás to hodně moc sil v tom, že jsem stále museli běhat nahoru dolů. Na druhou stranu, kdybychom dotáhli několik našich brejků, mohlo utkání skončit větším rozdílem, pro soupeře by to ale bylo kruté. Věděli jsme, že Sokolov má silný tým, jsem moc rád, že jsme utkání zvládli.