Povedený druhý poločas nás dovedl k jasné výhře nad Trnavou B

Povedený druhý poločas nás dovedl k jasné výhře nad Trnavou B V o j k o v i c e - První půle přípravného utkání proti Trnavě B sice nenasvědčovala tomu, že by to měl být nějaký střelecký koncert, nakonec jsme si však připsali výhru 4:0. Mohlo za to druhé dějství, do kterého jsme všechny branky vměstnali. Počtvrté za sebou jsme také udrželi čisté konto, což je povzbuzující záležitost. Svůj den měl Šimon Šumbera, který zkompletoval dva góly a dvě přihrávky.

Vojkovice u Brna, sobota 16.7.2016
FC Spartak Trnava B - 1.SC Znojmo FK  0:4  (0:0)
Branky: 50. Odehnal, 56. a 64. Šumbera, 67. Urbančok.
FC Spartak Trnava B: Vantruba – Gombala, Tóth, Dzibela, Janso, Gojkovič, Traore, Richnák, Tomovič, Bališ, Dubec
1.SC Znojmo FK: Doleček (58. Halouska) – Helísek, Svozil, Odehnal, Javůrek (58. Motal), Njire (46. Ledecký), Urbančok, Šumbera, Chereda, Holub, Yilmaz (c) (58. Nepožitek)

První poločas se na hřišti ve Vojkovicích nesl především v řadě osobních soubojů a nenabídl takřka žádné šance. Béčko Trnavy začalo utkání aktivněji, ovšem jak už bylo zmíněno, do šancí se dostávalo jen těžko. Něco zajímavého se poprvé událo v 11. minutě, kdy si šikovný Traoré připravil střeleckou pozici. Jeho skákavý pokus však dokázal brankář Jirka Doleček konečky prstů vytáhnout. My jsme naší nejzajímavější akci první půle rozehráli ve 33. minutě. Po dobrém napadání získal míč Dominik Urbančok a zdařilou spolupráci na pravém křídle zakončoval David Helísek. Stejně jako v případě Traoreho ale lopta nemířila mezi tři tyče.

V ofenzivě jsme to ale také často zkoušeli po levé straně přes Njireho a Javůrka. Po jedné takové akci prvně jmenovaný posílal před bránu dobrý míč, bohužel však nebyl nikdo, kdo by jej doklepl do prázdné brány. Největší šance prvního dějství se tak odehrála na druhé straně. Trnava zahrávala standardku, po níž se míč odrazil k volnému Dzibelovi. Ten však místo prázdné brány trefil tyč.

Pokud byl první poločas vyrovnaný nebo měla Trnava i trochu více ze hry, tak druhé dějství se jasně neslo v naší režii. V 50. minutě se poprvé měnilo skóre. Šimon Šumbera našel v pokutovém území Dana Odehnala a ten hlavou usměrnil míč přesně k tyči. Netrvalo dlouho a radovali jsme se z druhého gólu. Po krásné akci přihrával Michal Holub před bránu Šimonu Šumberovi, pro něhož byla hračka rozvlnit síť. A to ještě chvíli předtím nebyl uznán po akci na jeden dotek gól Davidu Ledeckému pro ofsajd.

Šumbi odehrál utkání ve velké pohodě, o čemž přesvědčil i v 64. minutě. Tentokrát měl ale situaci výrazně ulehčenou. Gólman Vantruba totiž vyprodukoval velkou hrubku a náš záložník měl před sebou odkrytou bránu. Výrazně agilnější výkon jsme pak korunovali v 67. minutě gólem Dominika Urbančoka. Trnava na svoji čestnou branku čekala marně. Blízko jí byla v závěru utkání, ale skvostným zákrokem se prezentoval střídající gólman Pavel Halouska.

Radim Kučera (Znojmo): V první půli jsme se rozjížděli pomaličku jako lokomotiva nebo parní stroj. Jsme po čtyřech týdnech přípravy, máme za sebou soustředění, na hráčích bylo vidět, že jsou unavení. Soupeř byl dynamický, odhodlaný, měl mladý tým. První půle z naší strany nebyla optimální, o přestávce jsme si k tomu něco řekli a druhá půle se rapidně změnila.