Šest! Přesilovku proti Varnsdorfu jsme využili do puntíku a připsali si rekordní výhru!

Šest! Přesilovku proti Varnsdorfu jsme využili do puntíku a připsali si rekordní výhru! V a r n s d o r f - Zpátky ve hře! Utkání ve Varnsdorfu se nám povedlo náramně, což nasvědčuje i výsledek. Ale nerodil se úplně jednoduše. V první půli nás dostal do vedení Okleštěk, ale přišli jsme bohužel o Cihláře i brankáře Dolečka. Ten byl po faulu odnesen na nosítkách a Zbrožek po dvou žlutých inkasoval červenou kartu. V druhém dějství už jsme hru ovládli a pěti brankami stanovili konečné skóre na rekordních 6:0 z našeho pohledu.

24. kolo FNL, neděle 24.4.2016
FK Varnsdorf - 1.SC Znojmo FK  0:6  (0:1)
Branky: 18.Okleštěk, 57.Žondra, 65.Pokorný, 81.Šamánek, 84.Helisek, 85.Stáňa
ŽK: 15.Zbrožek, 45+1.Neuberg – 45+4.Weber, 54.Okleštěk, 66.Ledecký
ČK: 30.Zbrožek
Rozhodčí: Paták – Hrabovský, Kožár
FK Varnsdorf: Porcal (K) – Yakovlev, Zieris, Neuberg, Zbrožek, Tvaroha – Knejzlík – Martan (67.Daníček), Rudnytskyy, Durdević (68.Houser) – Schubert (81.Halbich)
1.SC Znojmo FK: Doleček (33.Veselý) – Cihlář (K) (16.Odehnal), Mezlík, Pokorný, Helísek – Svozil, Weber – Ledecký (76.Stáňa), Okleštěk, Šamánek - Žondra
Počet diváků: 623

Trenér Kučera udělal oproti sestavě v Pardubicích jednu změnu. Broňu Stáňu nahradil Jarda Svozil. Ale kouč musel bohužel ještě v první půli udělat dvě vynucené změny. Utkání začalo z obou stran hodně otevřeně. Už ve třetí minutě mohl skórovat Žondra, ale volil ještě přihrávku, což nebyla správná varianta. V 16. minutě přišla první komplikace. Náš kapitán Tomáš Cihlář musel kvůli zranění střídat. Veseleji bylo o dvě minuty později. Žondra sklepl do křídla na Helíska, ten se uvolnil a zpětnou přihrávkou našel před prázdnou bránou Tomáše Oklešťka.

Varnsdorf výrazně zahrozil po tvrdé ráně Rudnytskyho, kterou musel výborným zákrokem vyrazit z pod břevna Jirka Doleček. Vzápětí rozehrávali domácí roh a přišla nepříjemnost číslo dvě. Zbrožek po odpískání ještě nebezpečně zajel do našeho brankáře, který musel být odnesen na nosítkách a utkání pro něj skončilo. Pro Zbrožka však také, protože to pro něj byla již druhá žlutá karta. Do konce poločasu jsme si výsledek proti oslabenému Varnsdorfu mohli pojistit. Libor Žondra prošel obranou, položil si i brankáře Porcala. Místo prázdné brány ale trefil tyč. Z dorážky se neprosadil ani Šamánek. V samotném závěru poločasu přišla další možnost. , Porcal ovšem Ledeckého z pokutového kopu vychytal. Varnsdorf mohl ještě vyrovnat, z velkého závaru ale skórovat nedokázal ani na několik pokusů.

Odměnou za lehkovážnost byla pro náš tým pořádná bouřka v kabině od trenéra Kučery. A pomohlo to. V druhém dějství to byla proti oslabenému soupeři exhibice. Načal ji po další milimetrové přihrávce Helíska Libor Žondra. Stále to ale ještě nebyla definitivní pojistka a Varnsdorf nás dal trápil. To se změnilo až v minutě 65. minutě, kdy skóroval hlavou z rohovému kopu Jakub Pokorný. V poslední desetiminutovce se pak vůči soupeři rozjel až příliš krutý brankostroj. Kombinace na jeden dotek zakončoval Rosťa Šamánek a konečně protrhl svoji střeleckou smůlu. Následovaly góly Davida Helíska a Bronislava Stáni. Po drtivé výhře jsme přeskočili v tabulce Karvinou a jsme na druhém místě.