Z klinické smrti k hattricku Rybičky a parádnímu obratu, výhra nad Pardubicemi po čtyřech letech

Z klinické smrti k hattricku Rybičky a parádnímu obratu, výhra nad Pardubicemi po čtyřech letech Z n o j m o - Více než čtyřleté čekání na výhru nad Pardubicemi zlomeno. K vítězství však vedla trnitá, strastiplná a nelehká cesta. Před televizními kamerami jsme už po devíti minutách prohrávali 0:2, co však následovalo se dá nazvat dokonalým obratem. Ještě do přestávky jsme dokázali srovnat a v druhém dějství přiklonit výhru na naši stranu. Soupeři jsme nakonec vstřelili pět branek, hattrick si připsal Petr Rybička. Po dvou utkání bodového sucha jsme tak mohli slavit tři body.

5.k.FNL (ČT sport), středa 7.9.2016
1.SC Znojmo FK - FK Pardubice  5:2  (2:2)
Branky: 21., 66. a 90+4. Rybička (pen.), 12. Njire 60. Helísek – 2. Ladra, 9. Petráň
ŽK: 65. Motal – 90+3.Jeřábek
ČK: 90+2. Knobloch
Rozhodčí: Dresler – Peřina, Boček
1.SC Znojmo FK: Doleček – Helísek, Svozil, Odehnal, Cihlář (c) – Njire (63. Bartolomeu), Motal, Urbančok (81. Klíma), Javůrek – Nepožitek (71. Šumbera) - Rybička.
FK Pardubice: Knobloch – Jedlička, Přibyl (24. Pospíšil), Zavadil (72. Huf) – Řezníček, Kudrna, Jeřábek (c), Fousek, Kovář – Ladra, Petráň (67. Kayamba).
Počet diváků: 975

Do základní sestavy se po delším zranění opět vrátil kapitán Tomáš Cihlář. V útoku dostal prostor Petr Rybička a v sestavě se posunul na ofenzivnější místo Radim Nepožitek. Začátek utkání jsme však měli proti neoblíbenému soupeři doslova hrozivý. Po devíti minutách jsme prohrávali. Obě akce podnikli hosté po pravé straně. Ve druhé minutě se parádním volejem po zpětné přihrávce trefil Tomáš Ladra a v deváté minutě si naběhl na přesný centr Michal Petráň. V této chvíli to s námi opravdu nevypadalo vůbec dobře. Naštěstí jsme se dokázali rychle vzchopit. Dominik Urbančok ve 12. minutě naservíroval míč Stijepo Njiremu před prázdnou bránu. Dost možná šlo o stěžejní okamžik. Snížení nás totiž opět dostalo do hry.

A tak přišla 21. minuta a vyrovnání. A bylo to vyrovnání opravdu překrásné. Petr Rybička se dostal po zpětné hlavičce Njireho v pokutovém území k míči a z otočky napálil míč pod břevno. Začínalo se tak opět od "nuly". Pardubice byly samozřejmě vyrovnáním opařeny, přesto mohly opět své vedení získat zpátky. Po povedené kombinaci však nezasáhl Petráň míč vůbec dobře.

V druhé půli jsme chtěli vedení přetavit na svoji stranu a postupně si vypracovávali převahu. Ta byla zužitkována v 60. minutě. Pardubičtí odvrátili míč po našem centru do vápna pouze k Davidu Helískovi, který se zpoza vápna trefil skákavou střelu přesně k tyči. Byl tak dokonán obrat a utkání ještě zdaleka nebylo u konce. V 63. minutě si mohl vyslechnout potlesk nejen střídající střelec naší první branky Njire, ale také nová posila Robert Bartolomeu, který vstoupil do utkání. A v 66. minutě mohl sledovat akci Petra Rybičky, který se zbavil obránce a zakončil nekompromisně.

Přesto se ještě Pardubice mohly dostat do hry. Když měl v 74. minutě Jeřábek možnost zahrávat pokutový kop. Jirka Doleček ale opět prokázal, že na penalty je specialistou a střelu k tyči vyrazil. V závěrečných minutách jsme se ještě snažili o ofenzivu a v nastaveném čase se ještě dočkali páté branky. Pardubický brankář Knobloch fauloval Dana Odehnala a i na druhé straně se kopala penalta. Pardubické navíc postihl dvojitý trest, vedle pokutového kopu i červená pro gólmana Knoblocha. Jelikož hosté měli již vystřídáno, musel do brány hráč z pole - Jedlička. Směr střely Petra Rybičky sice vystihl, ale pokus byl natolik razantní, že náš mladý útočník mohl slavit hattrick. Co je však důležitější, po dvou prohrách cenné tři body.

Radim Kučera (Znojmo): Na začátku utkání jsme dostali studenou sprchu, když jsme dostali rychlé dva góly. Viděl jsem na týmu, že je skleslý. Ale rychlé snížení na 1:2 nám dodalo křídla. Obrat proti takovému týmu, jakou jsou Pardubice, není lehký a my jsme jej zvládli. Taková výhra se cení, byl bych rád, kdyby nás posunula dál.