archiv článkůarchiv aktualit

V březnu 2019 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
30.3.Těší mě, co se dělo v šatně, zářil Buček po ŽižkovuZNO - ZIZ 1:0, 20.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Čtvrtou nulu v sezoně vychytal Tonda Buček. Zkušený brankář si při neúčasti Davida Helíska v základní sestavě vychutnal čisté konto v roli kapitána, nejvíce ho však po zápase těšil zisk tří bodů.
29.3.Klub zareagoval na zranění. První tým posílily tři zahraniční posilyMilan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Nepříjemná zranění a s nimi spojený úzký kádr donutily jednat znojemské vedení. V závěru března do svých řad přivedlo tři zahraniční fotbalisty, kterými jsou Drew Conner, Alex Kuffour a bývalý hráč FC Baníku Ostrava Derrick Mensah.
29.3.Zlaté tři body zůstávají doma. O výhře rozhodl KuncaZNO - ZIZ 1:0, 20.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Dva domácí zápasy, dva plné bodové zisky. Znojemští fotbalisté na domácím hřišti neztratili ani proti FK Viktorii Žižkov, kterou zásluhou branky Dominika Kuncy ve druhém poločase porazili 1:0. Naši hráči se tak minimálně do sobotního poledne posunuli na devátou příčku.
28.3.Důležité utkání přichází. Hostíme FK Viktorii Žižkov, tým s nejhorší obranou ligyZNO - ZIZ 1:0, 20.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Také druhý jarní domácí duel bude pro znojemský klub klíčový. V současné době se ve Fortuna:Národní lize nacházíme na dvanácté pozici se ziskem dvaceti bodů, náš příští soupeř z Viktorie Žižkov má o sedm bodů méně. Pražský celek se ke všemu pyšní negativní statistikou, v devatenácti zápasech žádný z týmu neobdržel více branek.
27.3.Bude důležité táhnout za jeden provaz, řekl Hlůže před Žižkovem. U Anglie a Brazílie viděl rozdílyZNO - ZIZ 1:0, 20.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Již tento pátek na naše fotbalisty čeká velmi důležitý zápas. Od 18:00 se na domácím stadionu utkají s poslední FK Viktorií Žižkov, na pražský klub mají v současnosti náskok sedmi bodů. A podle Nicolase Hlůžeho je v silách znojemského mužstva bodový rozdíl ještě navýšit. „Máme na to dost kvalitní tým,“ domnívá se šikovný záložník.
26.3.Hráči na hostování: Malár patří do základu Vyškova, Krčík dělá kapitánaMilan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Znojemský kádr pro jarní část Fortuna:Národní ligy disponuje devatenácti jmény. Další fotbalisté patřící našemu klubu byli posláni na hostování, kde by měli nabrat potřebné zkušenosti do další části kariéry. Mezi ně patří také František Malár, nebo Milan Moravec, kteří se rozehrávají v MSFL. Zde je jejich dosavadní krátký souhrn.
25.3.Starší dorost napravil zaváhání a připsal si nejvyšší výhru sezónyZNM - HUM 8:0, 17.kolo | Milan Šoba, Radek ŠtohlJeště před utkáním sedmnáctiletých se v sobotu odehrál zápas staršího dorostu. Znojemská U-19 si na rozdíl od svých mladších kamarádů vedla mnohem lépe, proti stejně starému výběru Humpolce uspěla vysoko 8:0. Ztráta na první Jihlavu „B“ přesto zůstala stejná.
24.3.Sedmnáctka doma ztratila body s HumpolcemZNM - HUM 1:1, 17.kolo | Milan Šoba, Radek Štohl

Z N O J M O - Druhý zápas jara naší U-17 již nevyšel. V sobou odpoledne na domácím hřišti jen remizovala s Humpolcem 1:1, když stav ve druhém poločase musela duelu alespoň srovnávat. O jedinou branku znojemského výběru se postaral kapitán Jiří Kocanda.

Úvod jarní části sezóny byl pro naše hráče výborný. Na hřišti líšeňského „B“ vyhráli jednoznačně 6:0, zásluhou čehož se udrželi na druhé příčce za Spartou Brno. První domácí duel však byl o něčem jiném.

Trenérský tým se před zápasem rozhodl pošetřit klíčové hráče svého mančaftu, kteří se v neděli představili za U-18. Problém duelu však nastal v něčem jiném. „Soupeř nám sebral body zcela jednoduše – nedokázali jsme se vyrovnat s důrazem, prohrávali jsme většinu osobních soubojů, místo kombinace jsme volili individuální řešení herních situací, což soupeři, který brání, zcela vyhovuje. Absolutně jsme nevyužívali šířku hřiště, místo kombinace jsme míče nakopávali, no a to podstatné – pokud nevyužijeme několik stoprocentních příležitostí, tak si nezasloužíme vyhrát,“ rozpovídal se po zápase trenér František Havlík.

Nejen on viděl, jak se třináctý tým tabulky dostává do vedení. V osmačtyřicáté minutě se za Humpolec prosadil Adam Zástěra. To již v sestavě nechyběli Temuulen Tumurbaatar a Jakub Dvořáček, kteří nahradili dvojici Tomáš Vaníček, Ondřej Morong. Znojemskému týmu se dlouho nedařilo vyrovnat, v pětašedesáté minutě tak šel na hřiště Adam Polepil, který vystřídal Davida Pavlačku. V 72. minutě se přeci jen trefil Jiří Kocanda, který tak stanovil konečné skóre zápasu na 1:1.

„Individuální výkony některých hráčů byly zcela podprůměrné – příležitost dostal každý hráč z týmu. V Hodoníně (30.3., 10:00 - pozn. red.) nastoupíme v nejsilnější možné sestavě – změn bude dost, protože takovým fotbalem (kopanou) se určitě prezentovat nechceme,“ zakončil mrzutý Havlík, jehož svěřenci na první Spartu Brno ztrácí čtyři body.

23.3.Klub musí zaplatit pokutu za chování znojemských fanouškůklubZ N O J M O - Také v době reprezentační přestávky zasedala Disciplinární komise. Ta během čtvrtečního odpoledne rozhodla, že znojemský klub je povinen uhradit pokutu 15 000 Kč, a to za pronesení a použití pyrotechniky v domácím zápase proti MFK Chrudim.
22.3.Cenná remíza ze Senice. V pátečním zápase rozhodovaly koncovky poločasůSEN - ZNO 3:3, 0.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlS E N I C A - Znojemští fotbalisté se v reprezentační přestávce dočkali remízy. Na půdě předposledního týmu nejvyšší slovenské soutěže FK Senici hráli 3:3, když se o branky postarali Dominik Kunca, Kuba Teplý a Filip Maksič. Úvodního gólu v zápase se dočkali naši hráči, kteří udeřili ve čtyřicáté minutě duelu. Domácí výběr však nezahálel a minutu před koncem prvního poločasu srovnal na 1:1. Skóre se znovu měnilo pět minut po začátku druhé půle, v té chvíli Senica vstřelila svoji druhou branku. Ani náskok slovenského týmu netrval dlouho, již za pět minut se znovu prosadili znojemští fotbalisté. Nerozhodný stav vydržel do čtyřiašedesáté minuty, ve které se domácí podruhé v utkání ujali vedení. Výsledek již směřoval ke konečnému skóre 3:2, tři minuty před uplynutím hrací doby znojemští hráči vyrovnali, zásluhou čehož si ze Slovenska odvezli cennou remízu.
21.3.Šéftrenér mládeže Dvořák: O odchodech talentů, jejich zpoplatnění či vlivu rodičůMilan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Ve druhé polovině ledna se Václav Dvořák dočkal velké pocty. Jeden z nejlepších hráčů znojemského fotbalu se oficiálně stal sportovním ředitelem mládeže klubu, do kterého poprvé nakoukl již před třiatřiceti lety. Z pozice šikovného fotbalisty to postupně dotáhl až na jednu z nejrespektovanějších osob místní kopané. Jmenování do nové funkce se tak stalo ideální příležitostí, aby nám poskytl rozhovor.
20.3.Reprezentační přestávku zpestří příprava. V pátek zajíždíme na půdu prvoligové SeniceSEN - ZNO 3:3, 0.kolo | Milan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Ani o první přestávce v jarním období znojemský klub nezahálí. Na pátek dvaadvacátého března si přichystal přípravné utkání, které se odehraje na hřišti účastníka první slovenské ligy FK Senice. Na hřišti jedenáctého týmu tamní soutěže se začne v 11:00.
19.3.Už jsem skoro zvedal ruce, mrzí Mudru nádherná, leč neúspěšná akceTRI - ZNO 1:1, 19.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlT Ř I N E C - Patří k nejzkušenějším hráčům ve znojemském kádru. Po sobotě mohl s Kubou Teplým patřit k nejlepším střelcům Znojma. Jen kdyby tam Honzovi Mudrovi padla krásná střela zpoza vápna. Bohužel pro naše barvy se však jeho pokus zastavil na tyči. Mudra se po zápase postavil před kameru a odpovídal nejen na pohledný fotbalový moment, ale rovněž komentoval blížící se reprezentační přestávku.
18.3.Starší dorost začal jaro remízou. Ztráta na první místo se nenavýšilaLIB - ZNM 1:1, 16.kolo | Milan Šoba, Jiří Kotlán, Radek ŠtohlSvé úvodní jarní vystoupení má za sebou také starší dorost. Na hřišti čtvrtého týmu tabulky Líšně „B“ jen remízoval 1:1, o jedinou branku našeho výběru se postaral Milan Stix. Na jeho gól stihl ještě do poločasu zareagovat Zdeněk Urbánek. Zbytek utkání byl spíše ve znamení nevyužívání šancí.
17.3.Po průběhu musíme být s bodem spokojeni, hodnotí Šturma duel v TřinciTRI - ZNO 1:1, 19.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlT Ř I N E C - Hned během tří zápasů si František Šturma připsal výhru, prohru a také remízu. O body se dělil v sobotu, kdy z hřiště Třince se svým týmem dovezl výsledek 1:1. Šturma se po utkání ohlédl nejen za velkou šancí z druhého poločasu.
17.3.U17: Jasná výhra o dvě třídy v Líšni nad tamním béčkemLIB - ZNM 0:6, 16.kolo | Milan Šoba, F.HavlíkUž i v MSDD začalo jaro. Zatímco U19 "jen" remizovala (více o zápase zítra), U17 si přivezla jasné tři body. Více v komentáři trenéra F.Havlíka.
16.3.Obrat se nevydařil, z Třince tak odjíždíme s bodemTRI - ZNO 1:1, 19.kolo | Milan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlT Ř I N E C - Sobotní dopolední zápas proti Třinci skončil remízou 1:1. Domácí fotbalisté se do vedení dostali zásluhou Tomáše Omasty, o dvanáct minut později svoji první brankou ve znojemském dresu srovnal Mahamadou Dramé. Oba týmy si do konce duelu ještě vytvořily solidní příležitosti na skórování, ani jeden z hráčů však nemířil přesně.
16.3.Klub se dohodl na ukončení spolupráce s Davidem ŠtrombachemMilan Šoba, Matěj Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - Ve Znojmě již nadále nebude působit David Štrombach, kterému klub umožnil vypovědět smlouvu. Štrombach na jih Moravy přišel v zimě 2017, kvůli administrativním povinnostem však mohl nastupovat až od sezóny 2017/2018. Štrombach v našem dresu odehrál jednatřicet druholigových zápasů, ve kterých vstřelil sedm branek.
15.3.Šturma před Třincem: Uděláme všechno pro to, abychom předvedli dobrý výkon a vyhráliTRI - ZNO 1:1, 19.kolo | Milan Šoba, Radek ŠtohlZ N O J M O - S denním předstihem se znojemští fotbalisté vydávají do Třince. Na hřišti jedenáctého týmu Fortuna:Národní ligy se v sobotu začíná v tradičních 10:15. U výkopu bude pochopitelně také hlavní trenér jihomoravského týmu František Šturma, který mluvil nejen o nadcházejícím soupeři, ale také o absenci Kuby Kučery. „Jeho zranění mě samozřejmě mrzí, protože je velký srdcař, tahoun týmu. Poslední dobou měl vynikající formu,“ řekl před zápasem lodivod mužstva.
15.3.Vyjádření LFALFAZ N O J M O - Na našem webu zveřejňujeme i vyjádření LFA k zimním nepříjemnostem a doplňujeme, že slyšení na disciplinární komisi bude 26.3.