Asi ve Znojmě brzy zkolabuji, komentoval infarktový zápas a remízu s Vlašimí trenér Kučera

Asi ve Znojmě brzy zkolabuji, komentoval infarktový zápas a remízu s Vlašimí trenér Kučera Z n o j m o - V bláznivém utkání s Vlašimí, které skončilo po divokém průběhu remízou 4:4, možná náš trenér Radim Kučera zestárnul o několik let. Není divu, o zvraty opravdu nebyla nouze. Vždyť soupeř vstřelil gól v 89. minutě a už se zdálo, že je to branka vítězná. V nastaveném čase jsme ale dokázali srovnat. Znojemský kouč uznal, že v první půli byla Vlašim lepší, v té druhé ale zmínil, že jsme to byli právě my. I proto nakonec asi zasloužená remíza 4:4.

Trenére, hodně divoké utkání?
Znojemská klasika. (s úsměvem) Tady už je to taková tradice. Ani bych neřekl, že divoký, snad pro televizního diváka, který nás nezná. (s úsměvem) Pro diváky ze Znojma, pro mě jako trenéra a hlavně pro kardiaky hodně zajímavé. Asi ve Znojmě brzy zkolabuji. (s úsměvem)

Nechystáte se v nadsázce na nějaké klidnější povolání?
Jedině, že bych klukům vyčinil, aby se snažili zápasy zvládat lépe. Možná si to na hřišti neuvědomují, ale já mám doopravdy infarktové stavy.

Po první půli to vypadalo hodně špatně, ale pak jsme se ve druhém dějství zvedli...
Vůbec jsme nechápal náš nástup do utkání, kdy měla Vlašim hned první šanci přesně ze situace, o kterých jsme věděli, a na které jsem upozorňoval. Pak přišla další šance a zákrok, nevím přesně jestli na rozhraní velkého vápna, kdy Doleček musel vyběhnout. Začali jsme špatně, dali jsme ale gól a dostali se do vedení. Myslel jsem, že se postavíme na nohy, nepostavili jsme se na nohy. (důrazně) Ba naopak, působili jsme ustrašeným dojmem, kdy jsme špatně dostupovali k hráčům, nechávali jsme jim hodně prostoru. Bylo to bojácné, nevím proč. Vlašim má sice po úspěšné sérii sebevědomí. My jsme ale mohli mít sebevědomí také dobré, protože jsme u nich vyhráli 5:2.

O poločase jsme si něco řekli, hráči pak ukázali dobrý charakter. Tohle mužstvo má dobrý charakter. Škoda jen, že to nedokáže prokazovat po celých 90 minut, dvacet nebo třicet minut je málo. Zase se potvrdilo pravidlo, že dokážeme zdramatizovat zápasy, ve kterých prohráváme 1:3, 0:2. Věřil jsem, že to dokážeme i otočit, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme v nastaveném čase srovnali. První poločas byla Vlašim určitě lepší, druhý poločas jsme však byli lepší my.

Pomohly asi změny, které jste po půli udělal?
Tentokrát utkání nevyšlo Honzovi Javůrkovi. Čekal jsem od něj, že bude na Reitera hrát daleko lépe. Je to rychlostní typ, nebyl to ale z jeho strany povedený zápas. Od Rybičky jsem také čekal, že se bude více rvát, že tam bude více bojovnosti. O poločase přišly změny, jestli pomohly...zápas jsme zvrátili, doufám, že pomohly. Od některých hráčů jsem čekal výkony daleko lepší. Bod je asi spravedlivý, s pětadvaceti body jsem spokojený.

Ve dvou vzájemných zápasech padlo dohromady neuvěřitelných patnáct gólů. Zažil jste někdy takové utkání?
Nezažil, je to rarita, ale u nás ve Znojmě je možné vše.