Devatenáctce se proti Wullersdorfu nedařilo

Devatenáctce se proti Wullersdorfu nedařilo T a s o v i c e - Sobotní odpoledne na umělce v Tasovicích devatenáctce proti mužům Wullersdorfu příliš nevyšlo. Chyběla jiskra, chyběly emoce, chyběl drajv. Výsledkově se sice zrodil přijatelný výsledek, herně ale kluci bez některých absentujících opor strádali.

Příprava U19: 1. SC Znojmo - Wullersdorf (muži) 1:2 (0:1)

Branka Znojma: Dzuhan

Už úvod naznačil, že tohle úplně nebude náš den, hned v úvodu jsme totiž inkasovali a po celý první poločas pak hledali ten správný rytmus. Trenér František Havlík marně nabádal své svěřence, ať zrychlí kombinaci, proti živějšímu soupeři jsme se ale nemohli chytnout. „Opět jsme se nevyrovnali s absencí některých hráčů z úzké rotace U19, kdy si kluci ze širšího kádru neřekli o minutáž v lize. Jde vidět, že některým hráčům dělá obrovské problémy vyrovnat se s intenzitou a počtem tréninků v zimní přípravě,“ konstatoval kouč, který spokojeností neoplýval ani v předchozím utkání se Slovenskou Skalicí. Chyběl mu ale také větší příspěvek od tahounů týmu. „Nejsem spokojen ani s projevem lídrů z řad hráčů, kteří už jsou v U19 druhým rokem a vědí tak, jak v zimě pracujeme – na hřišti jsme neměli žádný „team face“, emoce, organizaci a nebylo poznat, co vlastně chceme hrát – v těchto aspektech hry máme doslova propastný rozdíl oproti prvnímu PU s našim „A“ týmem – do obou utkání jsme přitom šli se stejným taktickým záměrem a systémem hry, rozdíl v samotném provedení byl ale propastný,“ vzpomněl na úvodní přípravný zápas proti Áčku, který se naopak našim borcům vydařil.

Marně zatím hledá formu i vrchní střelec manšaftu Filip Štěpánek, právě on měl v první půli velkou šanci na vyrovnání. Po krásné individuální akci mu servíroval před poloprázdnou bránu Rolník, náš snajpr ale nastřelil pouze bránícího hráče. Do druhého dějství šel tak rakouský soupeř s těsným vedením, které však dokázal v další části navýšit, a to ještě neproměnil pokutový kop, když brankář Ryšavý nespolkl panenkovský dloubák. My jsme se naopak ještě dočkali snížení, když se prosadil Dzhuhan. Jak už bylo výše zmíněno, pozitiv ale bylo poskromnu, jedním z nim byl však výkon některých mladíků. „Pozitivem je výkon mladých hráčů z U17/16, kdy především výkony Brzobohatého, Vünsche a Sokola jsou příslibem do jejich dalšího rozvoje - je to ale o jejich další tvrdé práci, což v současné chvíli pociťuje i Peťa Šuba, který s námi od prosince pracuje,“ komentuje Havlík.

Devatenáctku respektive celou její šíři kádru čekají v týdnu dva zápasy. Ve středu nastoupí U18 na umělce v Tasovicích od 19:30 proti Röschitzu, v sobotu pak na stejném místě sehraje U19 od 11:00 zápas proti divizní Staré Říši. „Ve středu čeká přípravné utkání naši U18 – méně vytěžovaní hráči tak dostanou minutáž. Jsme v polovině přípravy – v zápasech U19 již půjdeme do užší rotace hráčů s menší mírou zkoušení.“