Perné zkoušky pro U17 a U16

Perné zkoušky pro U17 a U16 P o h o ř e l i c e / T a s o v i c e - V plným obrátkách je i příprava U17 a U16. Obě kategorie měly v uplynulém týdnu na programu dohromady hned tři utkání. Ve středu se v Pohořelicích utkala U17 proti U16 Zbrojovky Brno. V neděli pak naše oba týmy vyzvaly v Tasovicích rakouský Horn. Ani v jednom případě jsme na výhru nedosáhli, všechny zápasy ale trenérům ukázaly důležité aspekty před ostrým jarem.

Příprava U17: Zbrojovka Brno U16 - 1. SC Znojmo 7:0 (2:0)

Trenér Patrik Korčák: Do utkání jsme vstoupili aktivně, kdy jsme si během prvních patnácti minut dokázali vytvořit tři slibné šance. Následně začal soupeř přebírat iniciativu aktivními náběhy, trhal naši obranu a ve spojení s nekomunikací jsme obdrželi dvě branky v posledních pěti minutách první půle.

Do druhé půle jsme apelovali na větší aktivitu při hře bez míče a odvaze bez ohledu na výsledek. Bohužel celá druhá půle se nesla ve stylu ustrašenosti malé aktivity a prohraných souborů. Soupeř nás jednoznačně předčil v kvalitě na míči, aktivitě a chtíči hrát. Chvílemi se i z naší strany objevily zejména v první půlce záblesky dobrých situací, ale rozhodně jich nebylo tolik, kolik bychom si představovali. Hráči mají za sebou velmi dobře odpracovanou dosavadní část přípravy. Je nutné, abychom teď dokázali nasazení, chuť a aktivitu přenést i do utkání a vydrželi v ni po celý zápas.

Příprava U17: 1. SC Znojmo - Horn 2:5 (2:2)

Trenér Patrik Korčák: Do utkání jsme vstoupili v novém rozestavení 3-5-2. Z naší strany nebyla první půle špatná, co se týká aktivity bez míče, dodržování systému, nasazení a pressinku, který nám velmi dobře fungoval a byli jsme díky němu velmi nebezpeční. Kde byl ale největší problém, byla pomalá kombinace a první dotek. Dlouho předržené balóny nás vystavovaly soubojům, což tak fyzickému soupeři vyhovovalo. Ten nás po dvou ztrátách dokázal potrestat. 1:0 a následně srovnávat na 2:2.

Po prostřídání už nám systém tolik nefungoval. Vytratila se organizace a špatné postavení hráčů dalo soupeři prostor zejména v křídelních prostorech odkud dokázal chodit do naši obrany v situacích 1 vs 1 bez zajištění nebo dokonce v přečíslení. Horn nás dvakrát potrestal ze standardní situace a opět jednoho rychlého protiútoku. My jsme si v poslední třetině utkání vytvořili několik šancí, ale bohužel bez gólů.

Co bych chtěl rozhodně vyzdvihnout byl velmi dobrý pressink. Naopak pomalá a nepřesná kombinace s otáčením těžiště nám vázla. Na toto se ve zbývající části přípravy musíme zaměřit. Zapracovat na tom, aby naše kombinace byla přímočařejší, přesnější a dokázali jsme lépe pracovat s prostorem.

Příprava U16: 1. SC Znojmo - Horn 5:6 (2:0)

Branky Znojma: Vünsch 3, Kučera, Paleček

Oldřich Helebrant: Odehráli jsme své první PU, i když ve slepené sestavě kvůli zdravotním problémům v týmu. Zápas měl dva absolutně rozdílné poločasy. V prvním poločase jsme nebyli schopni se popasovat s nasazením, rychlostí, důrazem a agresivitou a na hřišti jsme vlastně nebyli. Kupili jsme jednu horší individuální chybu za druhou, kdy jsme nebyli absolutně ochotni pracovat bez míče a hrát v pohybu a maximálním nasazení. Proto jsme zcela zaslouženě prohráli 6:1.

V poločase jsme si důrazně řekli o věcech, které musíme v zápase dělat a budeme to po hráčích vyžadovat, ať je to kdokoliv. A ve druhé půli bylo najednou zničehonic na hřišti pouze jedno mužstvo a to my. Chlapci byli všude dříve, pracovali v maximálním pohybu a nasazení, přehrávali soupeře v situacích 1 vs 1 a téměř celý poločas až na pár brejků jsme soupeře nepustili z vlastní poloviny a druhý poločas vyhráli 4:0. Je prostě nutné s chlapci pracovat na přístupu před zápasem a s hlavou a zápasovými emocemi, abychom byli koncentrovaní a pracovití celých 90 minut, ne pouze poločas! Positivem je prozatím alespoň kondiční připravenost týmu, kdy jsme ve druhé půlce neustále tlačili a hráli v rychlosti. Zato soupeř vadnul a nebyl schopen se udržet na míči.