Do hlavního města! Na Olympii!

Do hlavního města! Na Olympii! Z n o j m o - Předposlední zápas letošního ročníku sehrajeme na stadionu Evžena Rošického, kde má od FAČR pronajatý atletický stadion ještě v minulé sezoně královéhradecký klub FK Olympia.

A domácí tým, který na podzim překvapil svými výsledky i postavením v tabulce, se na jaře bodově nezabezpečil tak, aby měl dvě kola před koncem soutěže jistotu záchrany. Pokud v našem zápase domácí tým sestavený z mnoha cizinců prohraje, tak za předpokladu výher mužstev na sestupových místech bude muset bojovat o udržení až do posledního kola, kdy hraje na půdě třetích Pardubic!

Na podzim jsme svého nejbližšího soupeře doma porazili 2:1, když se hosté ujali vedení už ve 4.minutě Hejným, my jsme pak duel otáčeli ve druhé půli góly Tondy Růska a Stijepa Njireho v rozmezí 51. a 62.minuty. Jedná se zároveň o jediný vzájemný zápas obou klubů v historii.

Aktuální forma obou celků je neradostné. Zatímco my jsme nevyhráli už 5 zápasů, domácí nepoznali radost z výhry už dlouhatánských 9 duelů! Domácí tým je zároveň druhý nejhůře střílející v celé soutěži, když dal jen 29 branek, tedy v podstatě v průměru jen 1 branku na zápas. Obrana s 42 obdrženými brankami nijak nevybočuje u týmů druhé poloviny tabulky, naopak k nim zapadá.

V minulém kole ve středu se náš soupeř dostal do sestupových starostí výrazně, protože prohrál na půdě ještě ohroženějšího celku FK Ústí nad Labem 0:2 a to oběma brankami z pokutových kopů, ze kterých nebyl pražsko-královéhradecký tým "nadšen". Navíc se mu zranil brankář a i ten druhý musel do rozběhnutého duelu nastoupit s prášky proti bolesti. Kromě toho byl vyloučen i střelec branky v našem vzájemném duelu a navíc další hráči dostali žluté karty a nebudou moci v našem vzájemném střetnutí nastoupit - Frizoni a Rothe. Aby toho nebylo dost, na posledním zasedání se jméno Olympia skloňovalo vícekrát a to i z důvodu nedostatečné pořadatelské služby v jejich posledním domácím duelu s Opavou, kdy jeden z diváků hostů vběhl na hrací plochu. Snad jedinou pozitivní zprávou je, že Verner si už ve středečním kole "odseděl" trest za 4 žluté karty a bude moci proti nám nastoupit. A v jaké sestavě náš soupeř na severu Čech nastoupil? Soukup (31. Stejskal) – Moulazimis (62. Jukl), Broukal, Rothe, Frizoni – Žežulka (71. Keita), Giditz, Ruml – Vasileiou, Katidis (C) – Hejný. Kapitán týmu je s 8 brankami nejlepším střelcem klubu se naposledy trefil před měsícem, možná i proto, že z posledních pěti zápasů ve dvou nuceně stál, jelikož měl už 8 žlutých karet. Teď už jich má 10! Nastoupil celkem v 21 duelech, tedy v každém druhém dostává žluté napomenutí! Za zmínku ještě stojí, že v kádru soupeře je i náš bývalý hráč Erik Liener, který za nás nastoupil v jednom zápase v nejvyšší soutěži a jinak nastupoval ve stejné sezoně 2013/14 za naši juniorku. Na jaře v této sezoně nastoupil za našeho soupeře jen sporadicky na pár minut - ani jednou na celý zápas, často nebyl ani na lavičce. Na podzim přitom byl v jiné situaci a nastupoval v základní sestavě včetně zápasu proti nám.

Kdo ze soupeřů tedy přeruší nepříznivou sérii bez výher? To se dozvíme v neděli 20.5. Zápas začíná (stejně jako všechny ostatní) ve stejnou dobu - 13:15 a přímý přenos vysílá www.ifortuna.cz.