Matúš Lacko: První kroky na stadionu byly hned doleva

Matúš Lacko: První kroky na stadionu byly hned doleva Z n o j m o - Dlouhých devět sezón bojoval ve znojemském dresu, z toho poslední jako jeho kapitán. Nyní se ale vrátil na Městský stadion již v jiném dresu, v dresu prvoligové Zbrojovky. Sám přiznal, že při příchodu na stadion ho to táhlo na známá místa, tedy doleva, kde je kabina domácího týmu. Nakonec si ale vyzkoušel pro něj ve Znojmě doposud netradiční věc, kabinu hostů. Matúš nastoupil do přípravného utkání ve druhé půli a ani on nakonec neodvrátil prohru Brna 2:4.

Matúši devět sezón si ve Znojmě strávil v domácí kabině, jaké to teď bylo, jít do té naproti?
Bylo to zvláštní, to víš, že ano. První kroky byly hned doleva, aspoň jsem kluky pozdravil. (s úsměvem) Snažil jsem si to nepřipouštět, ale nebylo to tak jednoduché, jak jsem si myslel.

A jaké pocity byly přímo na trávníku?
Tam to ze mě trochu opadlo.

Když tu byl minulou sezónu Jan Mudra s Libercem, tak zmínil, že měl v nadsázce tendence ze zvyku přihrávat hráčům ve znojemských dresech. Jak si to měl ty?
Já ne, měl jsem to v tomhle směru pohodě. (smích)

Pojďme už k samotnému utkání. Zbrojovka měla za sebou týden s dvoufázovými tréninky, ale zřejmě jste i přes tuto zátěž očekávali trochu jiný výsledek?
Znojmo mělo také dvoufázové tréninky, takže v tomhle to bylo stejné. Nezachytili jsme začátek, prvních patnáct minut tři góly, to už se těžko dohání. Znojmo bylo lepší, chyběl nám pohyb. Na konci první půle jsme to trochu zlepšili a v druhé části jsme pak měli dost šancí. Škoda, že jsme dostali branku na 4:1. Věřím, že kdybychom čtvrtý gól nedostali, ještě bychom výsledek zkorigovali. Šance byly, akorát jsme je neproměnili. Dolík (Jiří Doleček pozn. red.) Znojmo perfektně podržel.

Prohru v přípravě jistě zamrzí, ale pro vás bude stěžejní především nadcházející ligové utkání ve Zlíně?
Určitě. Důležité bylo, že se nikdo nezranil. Ale chtěli jsme se od něčeho odpíchnout, vyzkoušet si některé věci, které bychom chtěli preferovat ve Zlíně. Moc se nám to však nedařilo, protože Znojmo hrálo dobře, agresivně, dobře nás dostupovalo.

Jak ty osobně se zatím cítíš v novém angažmá? V úvodu jsi moc nenastupoval, v posledních utkáních si ale stabilní člen základní sestavy...
Stabilně v základu nejsem, ale je pravda, že poslední tři zápasy jsem nastupoval. Poslední utkání s Jabloncem ale nikomu nevyšlo. Bojuju o fleka jako každý jiný, nikdo nemá zaručené místo. Ve Zbrojovce je potřeba každý trénink dokazovat kvalitu. Pokud někdo něco vypustí na tréninku, je to vidět i v zápase.