Ze začátku jsme působili dobrým dojmem, během zápasu se ale zhoršoval, přiznal po výhře nad Vítkovicemi trenér Kučera

Ze začátku jsme působili dobrým dojmem, během zápasu se ale zhoršoval, přiznal po výhře nad Vítkovicemi trenér Kučera Z n o j m o - V sedmém kole Fotbalové národní ligy jsme v domácím prostředí přivítali nováčka z Vítkovic a pro našeho trenéra Radima Kučeru to byl pořádný test nervů, ostatně i pro fanoušky na stadionu. Se soupeřem jsme se trápili, byť jsme dvakrát vedli, o výhře rozhodl až v 89. minutě Lukáš Motal. Kouč kvitoval dobrý začátek, pak by ale nespokojený se sestupnou tendencí našeho dojmu v utkání, i proto sahaly Vítkovice alespoň po body až do samého závěru utkání.

Trenére, drama až do poslední minuty, jak byste utkání s nováčkem z Vítkovic zhodnotil?
Ze začátku utkání jsme působili dobrým dojmem a postupně byl dojem horší a horší. Nevím, proč. Vedli jsme 1:0, byli jsme na koni, možná to chtělo větší odvahu v přechodové fázi. Bohužel jsme nedali gól na 2:0, od kterého bychom se mohli odrazit. Vítkovice byly hodně nepříjemné, až do konce utkání se rvaly o body. Hrály velice dobře.

Hráči absolvovali třetí utkání v devíti dnech, přesto dokázali vykřesat síly a v 89. minutě rozhodnout...
Je to vždy o morálu. Ale jak jsem zmiňoval v předchozí odpovědi, vedli jsme 1:0 a mohli jsme si utkání zjednodušit lepší kombinací a neztrácet lehce míče. Mohla být i lepší ve finální a předfinální fázi, hodně balónu jsme zkazili. Udělat ze tří zápasů v devíti dnech devět bodů bylo hodně těžké, navíc v horkém počasí. Věřím, že kluci toho měli plné kecky. Od soboty jsme měli však dost volna na to, abychom se na zápas s Vítkovicemi připravili.

Po sedmi kolech jsme nastříleli 16 gólů, o dvě branky více než v minulé sezóně touto dobou. Opět se ukazuje, že naše síla je především v ofenzivě...
Samozřejmě, ale máme zase rezervy v defenzivě, jsou to spojené nádoby. Má to být vyvážené. Branek dostáváme zbytečně moc. Je sice pěkné, že hodně gólů střílíme, ale mám jen jedny nervy. (s úsměvem) V závěru ještě Vítkovice trefily tyč. Obrana by měla působit suverénnějším dojmem a pohlídat si to. Myslím, že mužstvo je natolik zkušené, abychom zápas dohráli ve větším klidu.