Jarní neporazitelnost ukončena na Táborsku

Jarní neporazitelnost ukončena na Táborsku Přestože šance na naší straně byly, nakonec rozhodla o výhře domácích už branka v prvním poločase. Do sestavy se po karetním trestu vrátil Todor Yonov, ale zápas pro zranění nedohrál. Svých prvních 11 minut si odehrál v našem znojemském dresu David Šmahaj. Stále máme na sestupové místo náskok 9 bodů a na postupové druhé místo jen 7 bodů! V dalším zápase přivítáme doma v neděli 1.dubna Opavu.

20.k.2.liga, sobota 24.3.2012
FC Silon Táborsko - 1.SC Znojmo FK  1:0  (0:0)
Branky: 30.Nesvadba
ŽK: 60.Sladký - 80.Hnaníček
Rozhodčí: Proske - Lakomý - Nádvorník
FC Silon Táborsko: Fryšták - Rožboud, Nesvadba, Zbrožek, Kotrba - Jasanský (90.Houška), Kočí, Kostečka (75.Mach), Dobal, Sladký - Pecka (83.Přeučil)
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Sukup (79.Šmahaj), Avdič, Yonov (73.Okleštěk), Hnaníček - Mudra, Lacko, Zifčák (66.Lukáš), Cihlář - Vašíček, Rolinc
Počet diváků: 574

z webu soupeře

Ve velmi důležitém utkání průměrné druholigové úrovně vyhrál FC MAS Táborsko nad Znojmem 1:0. Jedinou branku vstřelil po hodině hry hlavou kapitán domácích Nesvadba. Brance předcházela obrovská šance Pecky, který běžel sám na gólmana. Duel byl víceméně vyrovnaný, Znojmo možná mělo míč častěji na kopačkách, ale ze svých pološancí nevytěžilo nic. Táborsko bylo chytřejší. Těžilo mj. z inteligence Kočího, který v 17. minutě střílel lišácky na přední tyč. Gólman Hrubého málem nepřekvapil. Znojmo působilo, že má opticky převahu, ale k ničemu nevedla. To Jasanský pálil efektně po dlouhém rohu z voleje a mířil nad bránu. Vysloužil si za to potlesk.

Ve druhé půli se psal scénář, zda Táborsko vstřelí druhý gól a vítězství si pojistí. Zkoušel to sám v 55. minutě Sladký. Jako bijec se řítil vpřed, přešel přes několik obránců, volil ostrou ránu, ale bránu netrefil. Znojmo mělo možnosti na vyrovnání, ale ani Lacko, ani Vašíček své příležitosti nevyužili. Hrdina dne, domácí kapitán Nesvadba, si vzal v 84. minutě hlavu do dlaní. Jeho hlavička po dalším rohovém kopu těsně minula tyčku. Znojmo začalo hrát vabank, čímž uvolnilo zadek. Tam vnikal útočník Mach. Jednou nahrál do gólové šance Přeučilovi, pak se sám prosazoval ze strany. Druhé branky ale Táborsko nedosáhlo.

Hodnocení trenéra Luboše Zákostelského: „Věděli jsme, že k nám přijede sebevědomé mužstvo, které na jaře udělalo spoustu bodů s kvalitními soupeři. Myslel jsem si, že zápas může rozhodnout standardní situace, třeba Kostečka z trestného kopu. Nakonec jsme jedinou branku po standardní situaci také dali. Ve druhé půli jsme si vytvořili další šance, ale mít šance je hezké. Když je neproměníte, není to k ničemu. Takto byl zápas hektický až do konce. Kdybychom dnes ztratili body, bylo by to pro nás nepříjemné. Svým hráčům děkuji za bojovný výkon, za který si tři body zasloužili.“

Hodnocení trenéra Bohumila Smrčka: „Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. Prvních třicet minut jsme měli tlak, ale ze svých šancí či pološancí jsme nic nevytěžili. Byli jsme málo důrazní. Domácí nás potrestali ze standardní situace. Škoda té situace před koncem poločasu, kdy našemu hráči zůstal ve vápně míč pod nohou. Druhý poločas byl o něčem jiném, hra byla rozkouskovaná. Přišlo zranění Yonova. V závěru jsme hráli na tři útočníky, hop nebo trop. Domácí mohli přidat druhý gól z brejků. Z našeho výkonu ve druhé půli jsme zklamáni. Musíme se příště zlepšit.“