Krásná střela v závěru utkání rozhodla o výhře mladšího dorostu A

Znojemští mladíci se pomale, ale jistě stávaji specilisty na opavské mužstvo. Na podzim uhráli na hřišti Opavy remízu 0:0 a v neděli opavské dokonce porazili 2:1. Kdo na utkání přišel tak nelitoval, viděl totiž gól skoro z půlky.

21.kolo, neděle 11.4.2010
1.SC Znojmo FK - Slezský fotbalový club Opava  2:1  (0:0)
Branky: Šplíchal, Sobotka - Staníček
ŽK: Kazdera, Sobotka
1.SC Znojmo FK: Šturala - Kazdera, Vítek, Karásek, Sobotka - Bock (22.Svída), Šplíchal, Stáňa (76.Beneš), Ulrych - Hladík, Sýkora (70.Eliáš)

V 11. minutě zatáhl hostující pravý záložník míč, vrátil zpětnou přihrávkou a jeho spoluhráč mířil nad bránu. Ve 22. minutě musel pro zranění odstoupit Bock, který si v souboji pochroumal kotník. Ve 28. minutě se po standartní situaci z kraje hřiště dostal míč až k Vítkovi a ten trefil tyč. V 37. minutě se opět po standartní situaci dostal k zakončení náš nejmenší hráč Stáňa a trefil jen těsně vedle.

Do druhé půle vstoupilo lépe opavské mužstvo. Ve 49. minutě se z pravé strany protáhl k zakončení útočník Opavy a pomocí pravé tyče Šturalovy branky skóroval. V 55. minutě střelu z asi dvaceti metrů zlikvidoval Šturala. V 65. minutě si na roh Svídy naskočil Šplíchal a srovnal. V 71. minutě se po centru z naší pravé strany míč dostal do těsné blízkosti branky, ale hostující útočník střílel vedle. V 76. minutě se krásně uvolnil Hladík, naservíroval míč Ulrychovi, ale ten přestřelil prázdnou branku asi z pěti kroků. V 78. minutě přišla paráda Sobotky. Svída zahrával rohový kop. Hosté míč odvrátili pryč z vápna. Sobotka, který stál na půlce, aby kdyžtak zachytil rychlý protiútok se opřel do odraženého míče, střela před brankářem ještě skočila a zaplavala do pravé horní poloviny branky. Gól cca ze 40 metrů. Hosté poté jen nakopávali,ale domácí si vítězství vzít nenechali.

"Jsem spokojený s přistupem a bojovností. Také jsem rád, že jsem dokázali otočit zápas a po obdržené brance jsme to nezabalili. Jedna vlaštovka jaro nedělá, bodů máme stále málo. Je stále co zlepšovat." řekl po utkání trenér Miroslav Paul