Mladší dorost A poskočil v tabulce o místečko vpřed

Mladší dorost A poskočil v tabulce o místečko vpřed Znojmeští mladší dorostenci nastoupili po minulém smolném kole doma proti poslední Líšni a velelo jim vyhrát. To se nakonec povedlo, i když s odřenýma ušima.

23.kolo, sobota 24.4.2010
1.SC Znojmo FK - SK Líšeň  1:0  (0:0)
Branky: Eliáš
ŽK: Sobotka, Stáňa
1.SC Znojmo FK: Šturala - Sobotka D. (60.Eliáš), Vítek, Karásek, Beneš - Svída (41.Kocián), Šplíchal, Stáňa, Ulrych - Sýkora (80.Kazdera), Hladík

První půle byla jasnou záležitostí domácích, kteří soupeře přehráli, ale nedokázali to vyjádřit brankově. V 5. minutě se po rohu do vzduchu vyšplhal Hladík, ale brankář chytil. V 15. minutě šel sám na brankáře Hladík, ale střílel mimo tyče a do třetice Hladík, když ve 20. minutě pálíl z dálky vedle. Ve 21. minutě se dostal po skrumáži míč až k Ulrychovi, který rozvlnil síť, ale rozhodčí odmával ofsajd. Ve 22. minutě stříleli hosté z dálky vedle. Ve 31. minutě se do šance dral Stáňa, ale jeho střela byla zablokována. Ve 34. minutě se zase ve slibné situaci ocitl Sýkora, ale vyřešil ji špatnou přihrávkou. Ve 39. minutě se ocitl ve střelecké pozici opět Hladík, ale prováhal pravý okmažik na střelbu a trefil opět jednoho z hostujících obránců.

Druhá půle začala velmi vlažně a domácí se nemohli dostat do tempa a mužstvo Líšně začalo vystrkovat růžky. První vážnější situace ve druhé půli se uskutěčnila až v 57. minutě a to se nebezpečnou střelou prezentoval líšeňský útočník. V 60. minutě stáhli domácí trenéři ze hry Sobotku a na hřiště poslali Eliáše, který se postavil na hrot a hra obranné fáze se přeskupila na tři obránce. Hosté na to začali reagovat a zatápěli čím dál více znojemské obraně. V 68. minutě se hosté dostali do brejku čtyři na dva, ale vyřešili to velmi špatně a nic z této situace nebylo. V 76. minutě našel hostující krajní záložník přesně nohu svého útočného kolegy, ale ten z blízka sám před Šturalem nezavěsil, trefil pouze jeho nohy. To se stalo hostům osudné, protože v 78. minutě poslal Stáňa míč do běhu Eliášovi a ten z hranice velkého vápna trefil přesně po zemi na zadní tyč, 1:0. Utkání už se dohrálo v klidném tempu a tři body zůstali doma.

"První půle měla skončit 4:0 a bylo po zápase, k vítězství jsme se protrápili. Naše koncovka je tragická, budem na ni v týdnu muset zapracovat." pronesl po utkání jeden z trenérů Miroslav Paul.