Starší dorost B souboj o čelo tabulky prohrál

Starší dorost B souboj o čelo tabulky prohrál Znojmeští zajížděli ke šlágru kola do Břeclavi. Na stadionu MSK se radovali po závěrečném hvizdu domácí, kteří porazili naše borce 2:0.

19.kolo, neděle 25.4.2010
Městský SK Břeclav B - 1.SC Znojmo-mládež, spolek B  2:0  (1:0)

ŽK: Treger, Müller
ČK: Müller
1.SC Znojmo-mládež, spolek B: Svatuška – Peřinka, Slušný (36.Hladík), Odehnal, Müller – Hlávka, Chaloupka, Štajner, Treger – Benda, Šabaka

Domácí pojali utkání velmi prestižně a posíleni o hráče divizního A mužstva měli hned do počátku převahu. Ve 12. minutě střela domácích proletěla jen těsně vedle levé tyče. Ve 14. minutě vypálil po standartní situaci Treger ze šestnácti metrů a brankář Břeclavi vytáhl na roh. V 19. minutě měli výhodu přímeho kopu domácí, kteří po zmatku v pokutovém území a nedůrazném odkopu znojemských rozvlnili síť přesnou střelu k tyči. Ve 41. minutě střílel Šabaka doprostřed brány a tam našel náruč domácího brankáře. Ve 43. minutě podnikli břeclavští rychlý protiútok a dostali se až ke střele, která těsně minula Svatuškovu bránu. Ve 45. minutě střílel domácí útočník vedle znojemské branky.

Druhá půle začala velmi svižně a pro znojemské ne moc šťastně. Ve 48. minutě se po centru z kraje hřiště prosadil hlavou domácí útočník a zvýšil na 2:0. V 56. minutě šel domácí útočník jeden na jednoho, prosadil se a z blízka trefil pouze Svatušku. V 59. minutě střílel domácí hráč nad bránu Svatušky. V 61. minutě střílel taktéž nad bránu Chaloupka. V 65. minutě se po nedorozumění našich řad a špatném rozehrání ocitl ve slibné šanci jeden z hráčů Břeclavi, ale trefil tyč. V 71. minutě centr z pravé strany, ale střela domácích letěla nad svatyni Svatušky. V závěrěčných minutách se už jen rozdávali karty. Nejprve dostal za faul žlutou Treger, poté v 79. minutě dostal za kritiku asistenta rozhodčího žlutou i Müller, který v 86. minutě za strčení do soupeře v přerušené hře dostal druho žlutou a šel do šaten.

"V první půli se hrál pěkný fotbal a na hřišti jsme byli domácím rovnoceným soupeřem. Druhá půle nebyla z naší strany dobrá a domácí vyhráli zaslouženě. Náš výkon ovlivnilo i zranění Slušného." řekl po utkání trenér Libor Palička.