Poslední kolo mladší dorost A zvládnul a zakončil vydařené jaro výhrou

Poslední kolo mladší dorost A zvládnul a zakončil vydařené jaro výhrou Posledním kolem završili znojemští borci úspěšné jaro a porazili Kroměříž 3:1. Utkání se hrálo půl hodiny po poledni za úmorného vedra. Během týdne přineseme krátká hodnocení trenérů všech dorosteneckých mužstev sezóny 2009/2010.

30.kolo, sobota 12.6.2010
1.SC Znojmo FK - SK Hanácká Slavia Kroměříž  3:1  (1:0)
Branky: Kazdera, Hladík, Hověz
1.SC Znojmo FK: Šturala - Sobotka D. (41. Honz), Vítek, Karásek, Beneš - Eliáš (41. Hověz), Bock, Stáňa, Kocián - Kazdera, Hladík

Ve 2. minutě se snažil Stáňa vrátit míč do opuštěné brány po špatném odkopu hostujícího brankáře. Ve 14. minutě se do vápna dostal průnikem Hladík, ale brankář jeho tvrdou střelu vyrazil na roh. Ve 31. minutě vyhrál Beneš souboj ve středu hřiště, posunul na Hladíka, které pěknou přihrávkou našel Kazderu, který pohotově zavěsil z blízka pod břevno. Ve 38. minutě se k hlavičce po centru Sobotky dostal Kazdera, ale mířil vedle. První půli jsme měli pod kontrolou.

Do druhé půle jsme museli udělat dvě vynucené změny. Sobotka si poranil třísla a Eliáš záda. Na výkonu v druhé části se to projevilo, Kroměříž začala více zlobit. Ve 46. minutě vystřelil odražený míč z rohu Hověz, brankář jeho střelu kryl. V 50. minutě hosté vyrovnali. Centr z kraje hřiště našel záložníka hostí, kterého nepokryl Stáňa a ten umístil střelu přesně, 1:1. Poté se hra vyrovnala, ale k vážnější sítuaci se na jedné a ani druhé straně nikdo z hráčů nedostal. Až v 74. minutě našel Vítek dlouhým pasem Hladíka, který samostatný únik proměnil pohotově k tyči. V 80. minutě upravil skóre na konečných 3:1 Hověz po přihrávce Stáni. Utkání poté skončilo.

"Výhra se nerodila snadno, náš výkon ovlivnily dvě změny už o poločase. Jsem rád, že jsme ve finální fázi dokázali strhnout vítězství na svou stranu. Na jaře to nebylo poprvé a mužstvo ukázalo, že sílu na to rozhodovat zápasy má. Kluci mě dneska potěšili a vítězství patří i druhému trenérovi Mičkovi, který marodí s angínou a fandil na dálku." řekl po utkání trenér Miroslav Paul.