Starší dorost B zakončil sezónu výhrou

Starší dorost B zakončil sezónu výhrou Ve středečním odpoledním dešti jsme sehráli poslední kolo krajského přeboru dorostu. Utkání jsme zvládli a sezónu jsme zakončili vítezně a potvrdili si jistotu čtvrtého místa v soutěži.

14.kolo, středa 16.6.2010
1.SC Znojmo-mládež, spolek B - FC Boskovice  2:0  (2:0)
Branky: Hladík, Štajner
ŽK: Štajner
1.SC Znojmo-mládež, spolek B: Svatuška – Peřinka, Slušný, Odehnal, Müller – Chaloupka, Štajner, Alexa, Šilinger (63. Hlávka P.) – Hladík, Šabaka

První vážnější šance se zapsala do 12. minuty. Hladík vybojoval míč, poslal ostrý centr do vápna, kde Šabakovu gólovou střelu nadzvedl hostující obránce nad břevno. Z následného rohu míč poskakoval na malém vápně, ale nikdo z domácích ho nedokázal uklidit do brány a hosté míč odkopli. V 16. minutě střílel hostující krajní záložník pohotově, ale doprostřed a tam byl Svatuška. Ve 27. minutě dostal Hladík dlouhý míč za obranu, uvolnil se a levou nohou trefil přesně na přední tyč. Ve 30. minutě střílel Hladík z hranice vápna doprostřed po přiťuknutí Šabaky. Ve 42 minutě našel Odehnal dlouhým míčem Šilingera, který udělal kličku obránci a vystřelil na střed brány. Ve 43. minutě se Štajner trefil pohotově z první a míč po cestě do brány jěště olíznul tyč, 2:0.

Do druhé půle vstoupili hosté aktivněji, ale vážnější situaci si nevytvořili. Ve 49. minutě střílel boskovický útočník ze dvaceti metrů na bránu, ale Svatuška byl na místě. V 58. minutě se dostal Šilinger do úniku, ale vystřelil slabě a zbrkle vedle. V 62. minutě si Slušný naskočil na roh, ale ve finální části míč netrefil. V 85. minutě včasným vyběhnutím Svatuška zneškodnil samostatný únik.

"Chtěli jsme utkání vyhrát, aby nás soupeř nepřeskočil v tabulce a navíc si pojistit jistotu čtvrtého místa. Šlo vidět, že jde o poslední zápas sezóny, soupeř hrál bez motivace a nasazení." řekl po utkání trenér Miroslav Steinhauser.