SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

Devatenáctka se v přípravě trápí, podlehla také Zbrojovce Brno

Devatenáctka se v přípravě trápí, podlehla také Zbrojovce Brno M i r o s l a v - Poprvé v letošní přípravě se konfrontovala naše devatenáctka se soupeřem, kterého bude potkávat i v sezóně. Sobotní zápas v Miroslavi proti U18 Zbrojovky Brno potvrdil, že naši fotbalisté se v testech na mistrovské zápasy trápí, Zbrojovce podlehli 0:5.

Zbrojovka Brno U18 - 1. SC Znojmo U19 5:0 (0:0)

V přípravě za sebou máme již čtyři utkání, ani v jednom jsem si však nepřipsali výhru. Byť jsou pasáže, ve kterých se nám daří předvádět dobrý fotbal, výsledkově to i kvůli mizerné koncovce a laciným chybám končí jednoznačně. Po mužích Pohořelic nám pět gólů nastřílela i osmnáctka Zbrojovky, srovnání o to bolestnější, že je to taktéž účastník Moravskoslezské dorostenecké ligy. Trenér František Havlík moc dobře ví, že situace není ideální, od toho ale také příprava je, aby odkryla neduhy. „Konec plácání se po ramenou, že hrajeme 50 minut dobře, to nestačí,“ pravil rázně.

Byť Brno zvítězilo 5:0, poločas skončil bez branek a hrál se poměrně vyrovnaný duel. „Z hlediska hodnocení utkání uděláme Ctrl C + Ctrl V a okopírujeme tak hodnocení zápasu s Pohořelicemi... V prvním poločase je Zbrojovka sice lehce silnější na míči, ale na nebezpečné situace ve vápnech je to naprosto vyrovnaný zápas. První gólovku máme v 55. minutě my, kdy trefíme z 5 metrů už ležícího brankáře a za 2 minuty nato inkasujeme ze střely, která nesmí projít do brány ani v okresním přeboru,“ zlobil se kouč. To byl nakonec pro utkání zásadní moment. „Poté jsme se naprosto sesypali a inkasovali ještě čtyřikrát. Zbytek hodnocení zůstane v kabině,“ naznačil, že jeho svěřence čeká další důrazná promluva do duše. Je jisté, že bychom před startem ligy potřebovali injekci v podobě dobrého výsledku a výkonu. Šance bude už v sobotu, kdy nás opět v Miroslavi od 11 hodin čeká Karlova Ves.

OHLASY TRENÉRŮ:

Tomáš Chuchma (trenér Zbrojovky): V prvním poločase jsme sice byli více na míči, ale pouze co se týká obranné čtveřice a otáčení těžiště. Po sérii špatně dostoupených soubojů a rychlých ztrát po zisku, jsme dostali Znojmo na pár minut do hry. Po prostřídání ve druhé půli a první brance jsme se uklidnili, zlepšili jsme kombinaci a byli odvážní. Několikrát jsme výborně vyjeli rozehrávkou od vlastní branky až před bránu soupeře, za což jsme byli odměněni dalšími brankami. Musíme dal pracovat zejména na aktivitě bez míče a odvaze v poslední třetině hřiště.

František Havlík (trenér Znojma): Z hlediska hodnocení utkání uděláme Ctrl C + Ctrl V a okopírujeme tak hodnocení zápasu s Pohořelicemi… V prvním poločase je Zbrojovka sice lehce silnější na míči, ale na nebezpečné situace ve vápnech je to naprosto vyrovnaný zápas. První gólovku máme v 55. minutě my, kdy trefíme z 5 metrů už ležícího brankáře a za 2 minuty nato inkasujeme ze střely, která nesmí projít do brány ani v okresním přeboru. Poté se naprosto sesypeme a inkasujeme ještě čtyřikrát. Konec plácání se po ramenou, že hrajeme 50 minut dobře, to nestačí!! Zbytek hodnocení zůstane v kabině.