SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

Devatenáctka zvládla generálku, porazila slovenského soupeře

Devatenáctka zvládla generálku, porazila slovenského soupeře M i r o s l a v - Do posledního utkání čekala naše devatenáctka na první výhru v přípravě. Povedlo se to až v generálce proti bratislavské Karlově Vsi. V Miroslavi jsme porazili slovenského soupeře 3:0 po brankách Řepy, Bernáta a Durdy.

1. SC Znojmo - FKM Karlova Ves Bratislava (SVK) 3:0 (1:0)

Branky: Řepa, Bernát, Durda.

V přípravě jsme se trápili, probuzení však přišlo v pravý čas. Devatenáctka potřebovala před prvním mistrovským zápasem nutně dobrý výkon. Ten šel nakonec ruku v ruce i s dobrým výsledkem. Do Miroslavi jsme si pozvali ke generálce soupeře ze Slovenska, proti němuž jsme byli od začátku lepším a nebezpečnějším týmem. Už v první půli jsme však zahodili několik dobrých možností a z převahy vytěžili pouze jeden gól. Po povedené kombinaci zakončoval do prázdné brány David Řepa. „Zápas jsme měli mít výsledkově rozhodnutý již v 1. poločase, zapracovat musíme na rohových kopech, které nám málokdy letěly do prostoru, kam je chceme dostávat,“ komentoval trenér František Havlík. Je pravdou, že tradiční zbraň minulých sezón v podobě standardek nám vůbec nevycházela.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený 1. SC ZNOJMO - mládež (@1scznojmomladez)

Hned z kraje druhé půle zvyšoval na 2:0 Matyáš Bernát, kterého následně napodobil Filip Durda, kterému připravil gól Filip Prycl a znojemský ofenzivní hráč jasnou příležitostí nepohrdl. „Vyjma posledních dvaceti minut, kdy nám po prostřídání spadla intenzita a kvalita naší hry, jsme byli lepším týmem,“ potvrdil znojemský lodivod, který mohl mít radost i z toho, že na pár minut nastoupil po nemoci i útočník Filip Štěpánek, na jehož góly budeme v ofenzivě hodně spoléhat. Karlovu Ves jsme porazili 3:0, což bylo po nepřesvědčivých výsledcích z předchozích přípravných utkání potřeba jako sůl. „Pro nás je důležité, že jsme si v posledním přípravném utkání šáhli na vítězství s nulou vzadu - myslím, že jsme to před vstupem do soutěže potřebovali,“ pravil kouč Havlík, jehož svěřence čeká těžký start do Moravskoslezské fotbalové ligy. V pátek cestují na půdu ambiciózního Prostějova.

OHLASY TRENÉRŮ:

František Havlík (trenér Znojma): Konfrontace s týmem, který na Slovensku hraje stejnou soutěž, dopadla lépe pro nás. Vyjma posledních dvaceti minut, kdy nám po prostřídání spadla intenzita a kvalita naší hry, jsme byli lepším týmem. Výrazně se nám zvedla komunikace mezi hráči na hřišti a tím jde ruku v ruce i organizace hry, která byla do prostřídání velmi dobrá. S čím nemůžeme být spokojeni je koncovka a standardky – zápas jsme měli mít výsledkově rozhodnutý již v 1. poločase, zapracovat musíme na rohových kopech, které nám málokdy letěly do prostoru, kam je chceme dostávat. Pro nás je ale důležité, že jsme si v posledním přípravném utkání šáhli na vítězství s nulou vzadu - myslím, že jsme to před vstupem do soutěže potřebovali.