SK Hanácká Slavia KroměřížFC Zlínsko, spolekFK Třinec1.SC Znojmo FKSK UničovMFK Karviná BFC HlučínFK HodonínFK Frýdek-MístekFC Zlín BTJ Start BrnoFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)FK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekFC Zbrojovka Brno BFC StráníTJ Union Hlubina

Draze zaplacená zkušenost, U19 prohrála na úvod přípravy s divizními Tasovicemi

Draze zaplacená zkušenost, U19 prohrála na úvod přípravy s divizními Tasovicemi H r á d e k - Minule načala devatenáctka přípravu v Jaroslavicích, když poměřila síly s Baníkem Ostrava. Tentokrát se vydala jen o pár kilometrů vedle. V Hrádku na svěřence Havlíka a Adamova čekal mužský tým Tasovic. A pokud si vypůjčíme slova obou koučů, byl to těžký střet s mužským fotbalem. Divizní Tasovice zvítězily 6:1. Netřeba zmiňovat, že za domácí nastoupila spousta hráčů, kteří prošli znojemskou mládeží, aktuálně například v minulé sezóně ještě lídři naší devatenáctky Ondra Čížek a Vojta Koukal.

Tasovice (A-tým) - 1. SC Znojmo U19 6:1 (2:1)

Branky: V. Koukal 2, Štancl 2, Čížek, Moravec - Durda

Teploty šplhají v červenci k třicítkám, v Hrádku však čekalo ve středeční večer na oba týmy poměrně příjemné podnebí. Jak už to bývá v přípravách zvykem, ani jeden z manšaftů nenastoupil v nejsilnějším složení. Pro Tasovice to byl již druhý přípravný zápas, pro naše kluky první test. Jak bylo zmíněno, náš kouč František Havlík i tasovický trenér Miroslav Paul postrádali některé hráče. O to více příležitostí vidět hráče nové. Pro některé znojemské fotbalisty, kteří vyšli z U17, to byl první kontakt s dospělým fotbalem, což bylo na úvod utkání znát. Sokoli drželi taktovku hry a my se jen těžko dostávali do kombinace a přes půlku soupeře. V tomto ohledu nám pomohl chytrý gól Durdy, který skóroval z naší vůbec první střely na bránu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený 1. SC ZNOJMO - mládež (@1scznojmomladez)

Lodivod Tasovic byl také po první půli poměrně nespokojený. „Utkání s mladým týmem Znojma nám mnohé ukázalo a zvedlo varovný prst. Po první půli jsem byl velmi rozladěný. Inkasovali jsme po individuální chybě Čížka, avšak předtím měl své šance Moravec a Lapeš. Po našem vyrovnaní další dvě šance opět Lapeš a Moravec, abychom po chybě v rozehrávce Hrazdílka přežili penaltu a následně odskočili do vedení. Držení míče v první půli v pořádku, ale nazval bych to takovým polotovarem. Spousta odpadu a nedotažených věcí. Prezentovat se takto v divizi, soupeř nás tam nemilosrdně trestá a jdeme do kabin se svěšenou hlavou, o tom jsem přesvědčený.“ Jak už kouč Sokolů a zároveň manažer naší mládež uvedl, po vyrovnání, které zařídil Štancl, jsme mohli jít znovu do vedení, Nařízenou penaltu po faulu na Prycla však neproměnil Vašek Daniel a vzápětí jsme inkasovali. „Byť byli domácí v 1. poločase lepším týmem, tak se zápas lámal naší neproměněnou penaltou a naopak gólem do šatny v 45. minutě,“ glosoval Havlík.

Daniel měl velkou příležitost i na začátku druhé půle, ani tentokrát mu však nebylo přáno a v dalším zbytku utkání už Tasovičtí dominovali. „Do druhého poločasu jsme vstoupili s odhodláním, ale svoji další velkou šanci neproměnil jinak velmi dobře hrající Vašek Daniel a po inkasovaném třetím gólu už klukům spadla hlava,“ potvrdil kouč Znojma. Jeho protějšek byl naopak s druhým dějství spokojený. „Ve druhé půli zlepšení, líbili se mi všichni 3 střední záložníci. A celkově se výkony zvedly. Vstřelili jsme 4 branky a byli jsme efektivní v koncovce,“ pochvaloval si.

OHLASY TRENÉRŮ:

Miroslav Paul (trenér Tasovic): Utkání s mladým týmem Znojma nám mnohé ukázalo a zvedlo varovný prst. Po první půli jsem byl velmi rozladěný. Inkasovali jsme po individuální chybě Čížka, avšak předtím měl své šance Moravec a Lapeš. Po našem vyrovnaní další dvě šance Lapeš a Moravec, abychom po chybě v rozehrávce Hrazdílka přežili penaltu a následně odskočili do vedení. Držení míče první půli v pořádku, nazval bych to takovým polotovarem. Spousta odpadu a nedotažených věcí. Prezentovat se takto v divizi, soupeř nás tam nemilosrdně trestá a jdeme do kabin se svěšenou hlavou, o tom jsem přesvědčený. Ve druhé půli zlepšení, líbili se mi všichni 3 střední záložníci. A celkově se výkony zvedly. Vstřelili jsme 4 branky a byli jsme efektivní v koncovce.

František Havlík (trenér Znojma): Zkušenost – draze zaplacená, protože 6:1 je prostě výprask, to si nebudeme nic jiného nalhávat, ale zkušenost pro mladé hráče z U17 s chlapským fotbalem na této úrovni. Budeme muset hodně zapracovat na organizaci hry a především komunikaci mezi hráči – to je zřejmé. Byť byli domácí v 1. poločase lepším týmem, tak se zápas lámal naší neproměněnou penaltou a naopak gólem do šatny v 45. minutě. Do druhého poločasu jsme pak vstoupili s odhodláním, ale svoji další velkou šanci neproměnil jinak velmi dobře hrající Vašek Daniel a po inkasovaném třetím gólu už klukům spadla hlava. S trenérem Adamovem čekáme více od hráčů, kteří měli stabilní místo v loňské U19 – už to musí být oni, kdo se chopí role lídrů, což se především v organizaci hry a komunikaci zatím neděje.