Starší dorost získal cenný bod. Smrček počítal ztráty

Z N O J M O - Naši hráči do devatenácti let bodovali také ve třetím zápase nového ročníku. Na půdě Prostějově se nejprve dostali do vedení, krátce na to však domácí tým srovnal na konečných 1:1. Po cenné remíze se hlavní trenér Bohumil Smrček musel zaobírat zraněními, kvůli nimž zápas nedohrál kapitán Radim Pohanka a Lukáš Matušinec.

Během úvodních třech kol náš starší dorost vydoloval pět bodů. Po výhře nad rezervou Sigmy Olomouc „B“ a remízou proti rezervě Zbrojovky Brno se v sobotu vydal do Prostějova, který v prvních dvou zápasech neurval jediný bod.

„Prostějov musel po předchozích prohrách bodovat a bylo to na jeho odhodlání a nasazení zřetelně vidět,“ vyjádřil se po konci zápasu hlavní trenér Bohumil Smrček, který si pochvaloval jediný gólový moment znojemského týmu.

„Po učebnicové akci jsme se dostali do vedení. Kaššai přihrál Danielovi, ten přesnou finální přihrávkou našel v pokutovém území Pohanku, který nekompromisně zakončil z prvního doteku,“ popsal Smrček branku našeho výběru, za který se rovněž ve třetím zápase letošní sezóny prosadil Radim Pohanka.

Znojemský celek však pouhé čtyři minuty po vedení musel vstřebat vyrovnávací branku Prostějova, o kterou se postaral Ircing. Úvodní poločas tak skončil shodně 1:1. Druhý poločas spíše patřil Prostějovu, naši borci si zakládali na brejcích. Oba týmy však své šance nevyužili, a tak po devadesáti minutách zůstal remízový stav. „Vzhledem k tomu, že se nám v průběhu druhého poločasu zranili Matušinec s Pohankou, a soupeř vynikal velkým nadšením, si remízy velmi vážíme. Doufám v uzdravení všech zraněných hráčů, včetně Vocílky, který pro zranění nemohl k utkání nastoupit,“ dodal Smrček.