Trenér měsíce Radim Kučera: Za povedený vstup do jara jsem rád, v lize není snadného soupeře

Trenér měsíce Radim Kučera: Za povedený vstup do jara jsem rád, v lize není snadného soupeře Z n o j m o - S oceněním Trenéra měsíce je tradičně spojený i rozhovoru pro oficiální web Fortuna národní ligy, týkal se tedy i nejlepšího kouče za březen Radima Kučery. Ten se ohlížel nejen za úspěšným měsícem, ale i jako roli bychom chtěli sehrát ve zbývajících zápase druholigové soutěže.

 
 
 

Gratulujeme k ocenění Trenér měsíce března. Co pro vás znamená?
Samozřejmě si ho vážím. Je to taková popularizace trenérovy práce, ale hlavní zásluhu na tomto mém ocenění mají hráči. Jsou to oni, kdo na hřišti dělají výsledky a sbírají body. V březnu sehráli dva zápasy s týmy z horní části tabulky a dva zápasy s týmy ze spodku. Nebylo to rozhodně nic jednoduchého, ale jsem rád, že jsme předvedli dobrý vstup do jara.

Takže se ziskem osmi bodů ze čtyř březnových zápasů jste spokojen?
Ano, jsem. V prvním utkání jsme cestovali na horkou půdu do Opavy. Celkově jsme tam předvedli dobrý výkon. Do 75. minuty jsme hráli výborně, mohli jsme své vedení i navýšit. Pak jsme se bohužel dopustili dvou chyb, které nás stály výhru. Na solidní herní projev jsme ale navázali v zápasech s Českými Budějovicemi, Pardubicemi a Prostějovem. Nebyli to lehcí protivníci, ale výkon z Opavy nás nakopl tím správným směrem. Těší mě, že si držíme formu, kterou jsme měli na podzim. Žádné mužstvo ve druhé lize vám totiž body zadarmo nedá. V podstatě není snadného soupeře, každého můžete porazit, ale stejně tak s ním i prohrát.

V zápasech s Opavou i Českými Budějovicemi jste vedli, ale nakonec se vždy zrodila remíza. Nemrzí vás to?
Samozřejmě, že to zamrzí. Na druhou stranu, musím respektovat kvalitu těchto soupeřů. V Opavě jsme mohli dát na 3:0, ale bohužel se nám to nepovedlo a domácí naopak po našich chybách vyrovnali. Doma proti Českým Budějovicím jsme si ale vyhrát nezasloužili. Dynamo nás ve druhém poločase přehrávalo, takže dělba bodů byla spravedlivá. Kdybychom ze čtyř zápasů získali čtyři výhry, bylo by to super. Ale slovíčko „kdyby“ je velice ošemetné. Také naše březnová bilance mohla vypadat hůř. Osm nasbíraných bodů u mě znamená spokojenost, to je bez debat.

Dvakrát se zatím prosadila zimní posila z Třince Jakub Teplý. Jak hodnotíte jeho přínos pro mužstvo?
Vím, že v zimní přípravě dával Kuba góly skoro pořád. V lize za nás dal dosud dva. Věřím, že se mu bude dařit i nadále a bude pálit ostrými. Je to poctivec, který je dobrý nejen směrem do útoku. Nic nevypustí a celkově si to na hřišti oddře.

V posledním březnovém duelu jste zdolali Prostějov 3:1. Góly jste však dali až v závěru, jak byste tedy okomentoval váš výkon?
V prvé řadě je potřeba říct, že Prostějov byl velmi nepříjemný soupeř. Vycházel z poctivé defenzivy a čekal na vhodné okamžiky k útokům. Zaspali jsme začátek, za což nás potrestal brankou. Po půlhodině hry šel ovšem kvůli červené kartě do deseti, v takové situaci vám síly přeci jen docházejí rychleji. Vzchopili jsme se a zatlačili jsme prostějovské hráče k jejich bráně. Věřil jsem, že skóre minimálně vyrovnáme. Nakonec se nám ho povedlo třemi góly otočit. Jsou zápasy, které vám od začátku sednou a jde vám to, a pak jsou zápasy, v nichž se do toho musíte dostat. Znovu se tu potvrzují má slova, že každý soupeř je obtížný a není to s ním lehká partie.

V prvním dubnovém kole jste však prohráli s Vítkovicemi. Co toto utkání rozhodlo?
Myslím si, že rozhodly první dva góly. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, pak se nám ale zranil stoper. Musel odejít za postranní čáru a chvíli jsme hráli v deseti. Do středu obrany se posunul Radim Nepožitek a na jeho místo v záloze zase Kuba Teplý. Soupeř své přesilovky dokázal využít. Přišel centr a odražený balon přetavil v pěkný gól Texl. Za chvíli – to už jsme zase hráli v plném počtu – přišla podobná situace. Musím říct, že Matěj to trefil nádherně. Nechci jen nijak shazovat, ale taková střela se mu povede při jednom z dvaceti pokusů. Za dvou střel jsme dvakrát inkasovali, což nás vyvedlo z míry a už jsme nebyli tak kvalitní, jako předtím. Domácím po přesných zásazích narostla křídla, povzbudilo je to, a my jsme z platonického tlaku nic nevytěžili.

CELÝ ROZHOVOR NA WEBU FNLIGA.CZ

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin