Přípravu jsme zakončili čistým kontem a výhrou nad Břeclaví

Přípravu jsme zakončili čistým kontem a výhrou nad Břeclaví B ř e c l a v - Ve výhni červencového úterního večera jsme absolvovali poslední zápas v letní přípravě. Naším soupeřem a zároveň i hostitelem byla třetiligová Břeclav. A utkání to nebylo rozhodně jednoduché. Soupeř dobře bránil a vyrážel k nebezpečným brejků, tedy dobrý test před sobotním pohárovým utkání v Pelhřimově. Nakonec se nám ale soka povedlo udolat a po Njireho a dvou Žondry jsme zvítězili 3:0.

přípr., úterý 21.7.2015
Městský SK Břeclav oddíl fotbalu, pobočný spolek - 1.SC Znojmo FK  0:3  (0:1)
Branky: 38. Žondra, 62. Žondra, 70. Njire
Městský SK Břeclav oddíl fotbalu, pobočný spolek: Prokop – Wallisch, R. Svoboda, Klusák, Fojtík – Calvin, Paděra, Carvalho, Lapin, Sycha – Pospiš
Náhradníci: Kunický – Nešpor, Tetur, Horváth, Ulehla, Silveira
1.SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík, Hříbek, Žondra, Nehyba, Okleštěk, Cihlář, Odehnal, Njire Šamánek, Thayie Fatai
Od 70. min. Doleček - Kostorek, Zezula, Lapeš, Ledecký, Levai, Serenkov, Helísek, Nepožitek, Piroch Šumbera

Do posledního přípravného utkání jsme nastoupili i s novým hráčem na zkoušku defenzivním záložníkem Thayie Fataiem. Dlouhé minuty to bylo především o trpělivosti, v opravdu velmi horkém počasí jsme se dlouho nemohli prosadit. Břeclavští se naopak spoléhali na rychlé brejky. Šancí bylo ale i tak na obou stranách jako šafránu. V podstatě hned z první vážné možnosti byla branka. Šamánek využil nepřesnosti domácí obrany, vybojoval míč a následně šel s Liborem Žondrou sám na brankáře, rovná se snadná práce pro našeho kanonýra.

V druhé půli už šancí na naší straně přibývalo. Do vápna zamířilo několik nebezpečných centrů. Druhou branku na konto jsme ale přidali až v 62. minutě, kdy se podruhé v utkání prosadil Libor Žondra. Domácí se sice snažili utkání zdramatizovat, ovšem žádná jejich nebezpečná možnost mezi tři tyče nemířila. Největší šancí byl přetažený centr na zadní tyč, který však skončil střelou z první mimo bránu.

V 70. minutě se urodila spolupráce Šamánek - Žondra - Njire. Zpětnou přihrávku do vápna posunul Žondra ještě na úplně volného Stijepa Njireho, který měl před sebou odkrytou bránu. Po tomto gólu vstoupily do zápasu čerstvé síly v podobě nových hráčů. Z nich měl největší možnost Nepožitek, ovšem z malého vápna se mu nepovedlo míč protlačit do brány.