Dvoubrankové pokoření prvoligového soupeře!

Dvoubrankové pokoření prvoligového soupeře! Z n o j m o - Do Znojma přijel prvoligový soupeř a odjel bez bodu. Ostatně ani v jednom ze čtyř vzájemných zápasů nám nedal ani jednu regulérní branku, naopak náš tým na Příbram umí a má s ní celkové skóre 6:1, ale kdyby bylo vše podle práva, spíše to má být 7:0. V zápase se loučil Rosťa Šamánek, který končí s profesionálním fotbalem z vlastní vůle.

30.kolo Fortuna NL, pátek 25.5.2018
1.SC Znojmo FK - 1.FK Příbram  2:0  (1:0)
Branky: 18.Pecháček, 56.Šamánek (pen.)
ŽK: 74.Šamánek – 50.Matoušek
Rozhodčí: Julínek Pavel - Novák Michal, Petřík Jan
Delegát: Ulrich, Mgr. Jiří, Urbanec Ing. Ludvík
1.SC Znojmo FK: Veselý – Malár, Avdić, Helísek (C), Cheredea – Pecháček, Machuča (56.Dujmovič), Javůrek (45+1.Pospíšil), Teplý (88.Vašíček) – Ambrozek, Šamánek
1.FK Příbram: Kočí – Antwi, Kilián, Průcha, Slepička – Matoušek, Tregler, Kodr, Soldát (41.Jandera) – Grajciar (C) (58.Schwendt), Hlúpik
Počet diváků: 431

Vstup do zápasu s prvoligovým mužstvem jsme měli skvělý. Už v 18.minutě nahrál Honza Javůrek nabíhajícímu Ondru Machučovi na levé straně, ten nádherně nacentroval do vápna, kde se nejlépe zorientoval Michal Pecháček a ze vzduchu překonal příbramského gólmana - 1:0! U gólu asistující Ondra Machuča se mohl sám zapsat do listiny střelců o čtvrt hodiny později. V pěkném útoku našich hráčů dostal zpětnou přihrávku, ale balon mu skočil a střela placírkou nebyla tak nebezpečná, jak mohla být a gólman ji i za pomocí své obrany chytil. I nadále jsme byli lepším týmem, ale i hosté se ukázali. Ve 38.min. se pokusili o vyrovnání v šestnáctce, ale jejich kombinace na jeden dotek skončila jen rohovým kopem. Na druhé straně Honza Javůrek rychle přešel až do šestnáctky ze své levé strany a málem překvapil brankáře hostí u bližší tyče! Hostující trenér Csaplár byl tak nespokojen, že už ve 41.min. střídal. Krátce před poločasem mohli hosté vyrovnat, ale Průchovi zkazil radost Vlasta Veselý! Hosté se do této akce dostali především proto, že se při bránění svalově zranil Honza Javůrek a musel být střídán Tomášem Pospíšilem.

Hosté se do druhé půle vrhli s plnou vervou. V 50.minutě byl nejlepšímu střelci hostů mladému Matouškovi odpískán ofsajd a dostal za zakopnutí žlutou kartu. Jenže o další 4 minuty se staly dvě události dotýkající se našeho mužstva. Měli jsme dalšího zraněného - Ondru Machuču, ale hlavně Kuba Teplý převzal balón a vybojoval penaltu! Bylo jasné, že ji zahraje Rosťa Šamánek, který se sám rozhodl, že toto bude jeho dnešní poslední zápas v jeho profesionální kariéře. A byl úspěšný - 2:0! Následně jsme tedy museli pro zranění tedy podruhé střídat. Dvoubrankové vedení bylo velmi nadějné, ale hosté se nevzdávali. V 73.minutě po kombinaci se hostující Slepička dostal ke střele a otřel míč o vrchní část břevna! V 81.minutě to mělo být 3:0. Kuba Teplý si vybojoval balon a šli s Rosťou Šamánkem sami na jednoho obránce. Prvně jmenovaný ještě mohl nahrávat, ale rozhodl se pro střelu a ta šla těsně vedle!! Do konce zápasu se ještě na hřišti objevil Václav Vašíček a i on ukázal, že to s míčem umí! Celé mužstvo potěšilo znojemské příznivce, kteří přišli i díky doplňkovým zábavným akcím!

Celá sezona sice nebyla tak povedená, jak by si všichni přáli, ale konečné 9.místo i díky výhře nad prvoligovou Příbramí je faktem.

Trenér Leoš Kalvoda: Vítězství je taková malá náplast na nepovedené jaro, ale nedovedu pochopit, že dnes se takto hráči ukázali a v jiných zápasech propadnou. Vyčítám hráčům, že hrají proti lepším soupeřům a proti těm slabším jim to nejde. Nemůžeme mít tolik výpadků, jako jsme měli na jaře.

• 30.k. FNL 1. SC Znojmo FK - 1.FK Příbram 2:0 | přehrát