Co tě nezabije to tě posílí, aneb výhra nad Třincem 2:0!!

Co tě nezabije to tě posílí, aneb výhra nad Třincem 2:0!! Z n o j m o - Díky karetním trestům ve velmi nezvyklé sestavě (ale jak se nakonec ukázalo výtečné a vítězné) došli naši hráči k veledůležitým třem bodům v duelu s Třincem, který atakuje přední příčky! Za krásného počasí těší tedy nejen bodový zisk, ale i posun na nesestupovou 14.příčku, protože Kladno prohrálo s Karvniou 0:1. A navíc jsme se bodově dotáhli na širší střed tabulky! V dalším kole jedeme na půdu posledního Hlučína.

20.k.2.liga, neděle 3.4.2011
1.SC Znojmo FK - FK Třinec  2:0  (0:0)
Branky: 50. Nepožitek (pen.), 54. Lukáš
ŽK: 18. Lacko - 14. Siegl, 61. Kuděla, 82. Malíř
Rozhodčí: Jan Jílek - Pavel Peřina, Michal Urban
1.SC Znojmo FK: Šustr - Švarc, Coufal, Trnovec, Hříbek - Lukáš, Lacko (K), Nepožitek (90. Podzemský), Hnaníček, Krajičič (81. J.Zifčák)- Krhut (87. Šplíchal)
FK Třinec: Lipčák - Lisický (70. Ceplák), Hupka, Kuděla, Siegl (K) - Malíř, Rehák (53. Minarčík), Hanus, Joukl - Onuchukwu (64. Surynek), Mrázek.
Počet diváků: 810

Na podzim jsme v Třinci senzačně vyhráli 3:0 a od té doby náš soupeř postupoval tabulkou vzhůru až k příčkám, kde se bojuje o 1.ligu. Se snahou vrátit nám srpnovou porážku přijel Třinec na náš pažit povzbuzován nejen svým kotlem, ale i vědomím, že naše mužstvo sice získalo výhru v Mostě v minulém kole po heroickém výkonu dohrávající devítky, ale právě díky karetním trestům na severu Čech bude hrát i v neuvěřitelně oslabené sestavě. Jenže jak se nakonec ukázalo slovo "oslabené" nebylo vůbec na místě. Ale pojďme pěkně po pořádku.

Ze začátku se obě mužstva oťukávala a zjišťovala, co mohou od sebe čekat. Naši hráči ukazovali, že žádný přehnaný respekt ze soupeře nemají a hosté zase nepředváděli nic tak závratného, co by nezaujatého diváka přesvědčilo, že hrají mužstva z opačných pólů tabulky. V 10.min. zahrávali hosté krátce po sobě dva rohy a i když ten druhý byl lepší prvního, branka nepadla, naopak znojemští naznačili, že by mohli být silní v protiútocích - i když tentokrát balon na Krajičiče nedošel. Ve 14.min. se připomněl na našem trávníku bývalý hráč Znojma Patrik Siegl ovšem negativně v podobě žluté karty. V 16.min. se Lukáš uvolnil na pravé straně a posílal do vápna velmi zajímavý centr, Třinec nebezpečí odvrátil. Ve 22.min. to Joukl zkusil z nevýhodného úhlu střelou a nebylo to vůbec špatná myšlenka, Šustr musel zasahovat a vyrazit na roh. Ten byl pak nebezpečný - na centr si naběhl Hanus a hlavičkoval nad bránu. Ve 26.min. nejprve hasil nebezpečí Coufal, aby pak na druhé straně Lukáš mohl jít napravo sám na bránu, když dostal míč za obranu. Čárový rozhodčí však zvednutím praporku celou akci zastavil. Ofsajd to byl ale hodně sporný. Pak měli několik minut převahu naši hráči, ale pak ve 37.min. přišla šance Třince. Onuchukwu si dobře naběhl na centr a množí už viděli míč v síti, k újmě však přišel jen reklamní panel za Šustrovou brankou, nechybělo však málo a skóre se mohlo pohnout. O tři minuty později se zrodila největší šance do té doby na straně našich hráčů. Krhut dostal na pravé straně do běhu ideální přihrávku, kterou naservíroval před branku nabíhajícímu Nepožitkovi, který byl ještě tísněn Sieglem a možná i proto pak skončil míč vysoko nad bránou.

A ve druhé půli to krátce po přestávce přišlo. Ve 49.min. byl Krhut zastaven ve vápně nedovoleně Jouklem a byla z toho penalta! K ní se postavil Radim Nepožitek a nedal brankáři Lipčákovi šanci. Počkal si na jeho pohyb a poslal míč doprostřed brány. A za pouhých pět minut to bylo pro naše znojemské barvy ještě veselejší a pro Třinec naprosto šok! Pravá strana Znojma byla aktivní už v první půli a v 54.min. to znovu dokázala. Tomáš Lukáš dostal míč na pravou stranu ve vápně, už to vypadlo, že se dostal z nejvýhodnějšího střeleckého úhlu, vybíhájícího Lipčáka však nakonec překonal střelou po zemi ke vzdálenější tyči. Znojmo bylo výrazně na koni, a krátce nato nebezpečně ze standardky ohrozil bránu Krajičič a Lipčák musel vyrazit střelu na roh. V 62. a 63.minutě byly nebezpečné i standardky Krajičiče a Hnaníčka. Naši hráči se nestáhli do obrany, jak by někdo mohl čekat, ale neustále bylo aktivní a pokud se objevily nějaké náznaky na straně Třince, dokázala si nově sestavená obrana nadmíru dobře poradit. Třinec se poprvé v druhé půli výrazně zahrozil až v 76.min. Ceplák dostal zajímavou přihrávku vzduchem do vápna a po střetu s obráncem a Šustrem skončil míč těsně vedle pravé tyče. Největší šance zápasu pro hosty v červených dresech pak přišla až ke konci zápasu. Mrázek dostal ideální přihrávku na levé straně za obranu. Mířil na vzdálenější tyč, kterou však střelou po zemi těsně minul.

Nakonec ale vše pro 1.SC Znojmo dobře dopadlo. Velká škoda, že dnešní návštěva 814 diváků rozhodně mohla být lepší. Pěkné počasí, kvalitní soupeř, kdy už jindy jít na fotbal. Bohužel chyběl i domácí kotel, jelikož už začaly okresní a krajské soutěže.