Generálka v Koněšíně nad divizní Třebíčí vyšla........

K poslednímu přípravnému zápasu před prvním ostrým zápasem, kterým bude zápas 1.kola Ondrášovka cupu - v sobotu 24.7. od 17:00 na Spartě Brno, zajelo dnes naše Áčko do Koněšína, kde se utkalo s Horáckým FK Třebíč. Přestože utkání nakonec naši hráči vyhráli, nebyli trenéři moc spokojení. Jak řekl po zápase trenér Smrček: "jednou jsme druholigový tým a když nehrajeme dobře, tak si to musíme přiznat a říct. Na druhou stranu bývá cenné i vítězství, které uhrajete i když se Vám nedaří." Navíc soupeř nás dovede potrápit téměř vždy a nejen nás. Ostatně 1.FC Slovácko by mohlo vykládat (Třebíč ho vyřadilo loni právě v poháru). K utkání neodjel Šilinger, který doléčoval nemoc, Látal, který dořešoval věci s Karvinou a také hráči, kteří sice ještě v sobotu proti Hornu nastoupili, ale dál již u nás nepokračují - Nepožitek, Borák a Pacanda.

příprava v Koněšíně, středa 21.7.2010
Horácký FK Třebíč - 1.SC Znojmo FK  1:2  (1:1)
Branky: 3. - 25.Kováč, 81.Krhut
1.SC Znojmo FK: Hrubý (64.Štěpanovský) - Hříbek, Yonov, Mička (46.Helebrant), Súkup (46.Zapalač) - Podzemský (46.Baláž), Vavřík (46.Schneider), Zapalač (46.Podzemský) - Krhut, Kováč (64.Trnovec), Minarech

Ve velmi pěkném areálku v Koněšíně, kde od loňska vyrostla útulná tribunka jsme nastoupili v 1.poločase v této sestavě: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička, Súkup - Podzemský, Vavřík, Zapalač - Krhut, Kováč, Minarech.

Ještě jsme se nestačili ani pořádně rozkoukat a prohrávali jsme od 3.min. 1:0, kdy útok soupeř zakončil z bezprostřední blízkosti a Vlasta v brance byl bezmocný. Tímto třebíčtí hráči dostali vítr do plachet a od počátku se hrál, pro nestranného diváka, zajímavý zápas. Postupně jsme se rozehrávali i my a po několika náznacích šancí, poslal mezi obránce "českou uličku" Minarech pro Kováče a i ten nedal brankáři Třebíče šanci 1:1. Utkání moc nepomohl rozhodčí, který některé zákroky pískal zbytečně nebo naopak pouštěl, aby vzápětí písknul ten samý na druhé straně. Jak domácí, tak my jsme nějaké šance měli, ale zůstali nevyužity a poločas tak skončil 1:1.

Do 2.poločasu jsme pak trochu změnili sestavu: Hrubý - Hříbek, Yonov, Helebrant, Zapalač - Baláž, Schneider, Podzemský - Krhut, Kováč, Minarech (od 64 min. poté Hrubého vystřídal Štěpanovský a Kováče Trnovec.) Ve druhém poločase se hrál slabší fotbal z obou stran. Nám se nedařil přechod do útoku, chyběla překvapivá přihrávka a hra trpěla především mnoha nepřesnými přihrávkami a zbytečným držením míče. Naši největší šanci měl Todor Yonov, který zahrával přímý kop ze své parkety, před šestnáctkou, ale v cestě stál nádherný zákrok brankáře Třebíče, který mu střelu vytáhl přímo z vinglu. Přesto jsme nakonec v závěru strhli výhru na svoji stranu. v 81.min dostal do běhu míč Dominik Krhut, přehnal se kolem obránce domácích a prostřelil domácího gólmana 2:1.

Po zápase se někteří naši hráči přiznali, že na ně padla jakási únava a proto nebyli schopni podat optimální výkon. Do soboty bude čas na odpočinek a pak je naší povinností v sobotu v Brně vyhrát a postoupit.

trenér 1.SC Znojmo Bohumil Smrček:"Jednou jsme druholigový tým a když nehrajeme dobře, tak si to musíme přiznat a říct. Na druhou stranu bývá cenné i vítězství, které uhrajete i když se vám nedaří."