Jsme první, kdo zastavil zlínskou mašinu! Na Letné vítězíme 2:1!

Jsme první, kdo zastavil zlínskou mašinu! Na Letné vítězíme 2:1! Z l í n - Bylo to těsné, ale zvládli jsme to! Tři body, které nám utekly nešťastně v minulém kole doma s Varnsdorfem, jsme pro mnohé asi nečekaně získali na půdě suverénního týmu jara! Dvě rychlé branky v úvodu první půle (Žondra a Ledecký) nám získali velmi cenné body, na kterých nakonec nic nezměnila ani branka domácích po 50 minutách, ani jejich snaha o vyrovnání. Nejlepší pozvánka na nedělní duel s Viktorií Žižkov!

23.k. FNL, sobota 18.4.2015
FC Zlín - 1.SC Znojmo FK  1:2  (0:2)
Branky: 49. Poznar – 8. Žondra, 10. Ledecký
ŽK: 72. Hubáček, 76. Hájek – 50. Ilizi, 83. Okleštěk
Rozhodčí: Zbyněk Proske - Radek Kotík, Pavel Peřina
FC Zlín: Dostál – Pazdera (74. Kraut), Hájek, Hubáček, Matějov – Bartolomeu (81. Kurtin), Živulič, Holík, Kopečný (59. Chmelo) – Poznar, Železník (c)
1.SC Znojmo FK: Ilizi – Hříbek, Dreksa, Svozil, Odehnal (90. Pázler), Cihlář, Lacko (c), Okleštěk, Helísek (89. Njire), Ledecký (78. Stáňa), Žondra
Počet diváků: 3264

Na Zlín jsme od začátku utkání vystartovali opravdu aktivně a slavilo to úspěch. Domácí se dlouho nepodívali na naší polovinu a než se stačili rozkoukat prohrávali o dvě branky. Nejprve se v osmé minutě dostal pas před bránu k Liboru Žondrovi a ten z bezprostřední blízkosti skóroval. O dvě minuty později využil David Ledecký chyby ve zlínské rozehrávce a bylo "vymalováno".

Domácí byli samozřejmě dosavadním průběhem zápasu hodně zaskočeni a jen pozvolna se osmělovali. Svoji ofenzivní aktivitu sice zvýšili, ale jen rány ze střední vzdálenosti nebyly nebezpečné. Paradoxně největší ohrožení znamenal prudký centr před bránu, s kterým si ale Ilizi poradil. Do kabin se tak šlo za velice nadějného stavu pro znojemské barvy.

V druhém dějství se dal očekávat velký zlínsky tlak a také přišel. Domácí ale především do dalšího náporu "nakopl" rychlý snižující gól ze 48. minuty. To uplatnil důraz ve vápně i přes dva reflexivní zákroky Iliziho Tomáš Poznar. Naši hráči sice reklamovali ruku, ale na rozehrávce ze středového kruhu se nic nezměnilo.

Zvýšené obrátky ševců a vidina vyrovnání přinášela v dalších minutách velmi nebezpečné momenty. V 58. minutě nás zachránil dobrým zákrokem proti samotnému Železníkovi Ilizi a v 70. minutě chyběly Matějovu voleji jen centimetry. Pořádně nám pak zatrnulo po střele Holíka, jenž rozezvučel břevno. Zlín si při svém náporu ale také musel dávat pozor na zadní vrátka a naše hrozící brejky. Zvláště poslední minuty nám nabídly pár zajímavých možností, které se nám ale nepovedly dotáhnout do konce. I přesto jsme se ale mohli po závěrečném hvizdu radovat z velice cenného vítězství a užít si děkovačky s našimi fanoušky.