Jsme ve finále Perleťového poháru! Porazili jsme Zlín

Ž i r o v n i c e - Na Perleťovém poháru 2015 jsme se probojovali do finále! V kvalifikačním utkání jsme porazili Zlín 3:2 a to i navzdory tomu, že jsme prohrávali 0:1. Utkání se zlomilo v druhém dějství, kdy jsme v krátkém časovém sledu vstřelili dvě branky a dali na 3:1. Ve finále se střetneme s Českými Budějovicemi, které porazily Jihlavu.

Turnaj Žirovnice, sobota 4.7.2015
FC Zlín - 1.SC Znojmo FK  2:3  (1:1)
Branky: 40. Njire, 67. Ledecký, 71. Okleštěk – 33. Železník, 80. Bartolomeu
ŽK: 70. Jugas (ZLN)
Rozhodčí: Jahoda
FC Zlín: Adamuška – Koreš, Železník, Holík, Poznar, Motal, Matějov, Hájek, Pazdera, Bartolomeu, Jugas.
1.SC Znojmo FK: Doleček – Piroch, Cihlář, Nepožitek, Okleštěk, Odehnal, Šumbera, Hříbek, Alaca, Njire, Žondra (40. Ledecký).
Počet diváků: 250

Zlín vstoupil do utkání aktivně, avšak poměrně dlouho dobu se nedokázal propracovat do nějaké nebezpečnější šance. Tu první jsme ševcům nabídli v podstatě sami. Brankář Jiří Doleček si neporozuměl se spoluhráči a jeho rozehrávka byla vystihnuta. Poznar přihrával Lukáši Železnikovi v podstatě do prázdné brány. Tento výsledek ale do přestávky nevydržel. Ve 40. minutě se proháčkoval do pokutového území Okleštěk a vykoledoval si penaltu. Tu nekompromisně proměnil Stijepo Njire.

Druhé dějství začalo velkou šancí Železníka, ovšem jemu padl obětavě do střely Cihlář. Ani napodruhé se pak Železníkovi nedařilo, tentokrát míč ideálně netrefil. Poté už přišly naše chvíle. V 67. minutě jsem využili protiútok a Okleštěk nabídl gól Davidu Ledeckému na zlatém podnose. Ještě lepší to bylo o čtyři minuty později, kdy po standardní situaci doklepl míč do sítě.

Nakonec to ale bylo drama, jak tomu bylo v zápasech se Zlínem v uplynulém ročníku Fotbalové národní ligy. Nejprve lapil velkou šanci Doleček a v poslední minutě vykřesal naději Robert Bartolomeu. Na naši výhře se už ale nic nezměnilo.